Czy 1 listopada jest darmowa komunikacja we Katowicach? ZTM?

Święto Wszystkich Świętych to czas, kiedy liczni mieszkańcy odwiedzają cmentarze, aby uczcić pamięć swoich bliskich. Katowice, jako jedno z większych miast w Polsce, również przygotowują się do obsługi tego dnia. Wiele osób zastanawia się czy 1 listopada komunikacja miejska w Katowicach jest za darmo. Czy ZTM jest za darmo 1 listopada? Jak wygląda sprawa na śląsku?

Mieszkańcy Katowic oraz osoby odwiedzające miasto 1 listopada mogą cieszyć się dodatkowym udogodnieniem. Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) w Katowicach oraz wszelkich innych miastach w których za komunikację odpowiada ZTM, zapewnia darmową komunikację miejską w dniu Wszystkich Świętych. Oznacza to, że mieszkańcy i odwiedzający miasto mogą korzystać z tramwajów, autobusów i trolejbusów bez konieczności płacenia za bilety.

Darmowa komunikacja miejska obowiązuje we wszystkich środkach transportu objętych siecią TZM, a więc nie tylko w Katowicach. Obejmuje to nie tylko same Katowice, ale także okoliczne miejscowości i miasta, które są częścią tego systemu transportu. Dzięki temu mieszkańcy i odwiedzający mogą swobodnie podróżować po całej metropolii bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z biletem komunikacji miejskiej.

Darmowa komunikacja miejska w Katowicach jest cennym udogodnieniem dla mieszkańców i odwiedzających miasto 1 listopada. Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) zapewnia darmowe przejazdy w tramwajach, autobusach i trolejbusach we wszystkich obszarach objętych siecią ZTM.

Dodatkowym udogodnieniem na 1 listopada są specjalne linie komunikacji miejskiej kursujące między cmentarzami utworzone w miastach metropolii.


Podsumowanie: czy ZTM 1 listopada jest za darmo?
Tak, tak jak każdego roku komunikacja publiczna zrzeszona w sieci ZTM, a więc w miastach takich jak Katowice, Gliwice, Chorzów, Sławków, Dąbrowa Górnicza, Bytom, Czeladź i wielu innych, jest za darmo.

Polecamy również: