Gdzie w Europie jest ruch lewostronny? Oto lista

Jadąc na wakacje w praktycznie każde miejsce na świecie wielu z nas spodziewa się, że za kółkiem zasiądziemy po lewej stronie, a jechać będziemy po prawej stronie drogi. Nawet w Europie jednak znajdują się kraje w których obowiązuje ruch lewostronny i wcale nie chodzi wyłącznie o Wielką Brytanię. Gdzie w Europie jest ruch lewostronny? Sprawdźmy to!

 

Podróżując po Europie zwykle możemy spodziewać się ruchu prawostronnego ale jeśli bierzemy go za pewnik to jesteśmy w będzie. Są na świecie państwa w których obowiązuje ruch lewostronny i są też takie miejsca w Europie.

 
Gdzie w Europie jeździ się po lewej stronie? Ruch lewostronny w Europie spotkamy oczywiście w Wielkiej Brytanii ale również w państwach takich jak Irlandia, będący pod dużym wpływem Brytyjskim Cypr oraz nieuznawany przez niektóre kraje Cypr Północny, a także Malta oraz terytoria Wysp Normandzkich – Guernsey i Jersey. Jak widać nie ma zbyt wielu miejsc w których w Europie wciąż jeździ się po lewej stronie ale takie miejsca istnieją i planując wakacyjny wyjazd warto brać to pod uwagę.

 
Na początek jazda po przeciwnej dla nas stronie drogi może być nieco utrudniona i nietypowa ale do wszystkiego da się jakoś przyzwyczaić.

 
Polecamy również: