Winiety Bułgaria 2022 cena. Czy w Bułgarii e-winieta

W wielu krajach Europy autostrady i drogi ekspresowe są bezpłatne. Niestety, Bułgaria do nich nie należy. Za jazdę pozamiejskimi drogami w Bułgarii trzeba zapłacić kupując winiety. Wielu kierowców jadących na wczasy do Bułgarii zastanawia się ile kosztują winiety do Bułgarii. Jaka jest cena winiety na Bułgarię 2022 dla samochodu osobowego? Sprawdźmy cennik winiet Bułgaria 2022.

 

Wprowadzone w Bułgarii opłaty za drogi krajowe poza terenem zabudowanym to dobry sposób na podreperowanie budżetu. Winiety w Bułgarii, kraju dość tanim i biednym, do tanich nie należą. Ile kosztują winiety w Bułgarii 2022 na samochody osobowe?
 
Wszystko zależy od tego na jak długo obowiązuje winieta. Winieta na tydzień to kosz 15 BGN (35 zł), na miesiąc 30 BGN (70 zł), na kwartał 54 BGN (ponad 125 zł) i na rok 97 BGN (225 BGN). Istnieje też winieta weekendowa obowiązująca od 23:59 w niedzielę, jej koszt to 10 BGN.
 
Ile kosztują winiety na auta powyżej 3,5 tony? Tyle samo. Gdzie kupić winiety do Bułgarii? Winiety na Bułgarię można kupić w samoobsługowych terminalach, fizycznych punktach sprzedaży oraz najwygodniej przez internet na stronie bgtoll.bg. Strona dostępna jest m.in. w języku angielskim. Na stronie znajdują się też wszystkie potrzebne informacje dotyczące opłat drogowych w Bułgarii, istnieje tam też możliwość sprawdzenia czy nasze auto ma aktualną winietę.
 
Podsumowanie: ile kosztują winiety w Bułgarii? Najtańsza obowiązująca przez weekend to koszt około 24 złotych.

 
Jeśli wybieracie się do Bułgarii 2022 to warto zobaczyć jakie są aktualne ceny w sklepach Bułgarii 2022.

 
Polecamy również: