Graffiti z Kaczyńskim? Nowa atrakcja na Kazimierzu w Krakowie

Wśród największych atrakcji Kazimierza w Krakowie większość osób wymienia zwykle knajpy. Dzielnica która jeszcze kilkadziesiąt lat temu była miejscem w które lepiej nie zapuszczać się po zapadnięciu zmroku stała się imprezowym centrum miasta. Obok Alchemii, zapiekanek z placu Nowego czy kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu pojawiła się nowa atrakcja. Na ścianie wywodzącego się z Ukrainy lokalu z gruzińskimi kołdunami pojawiło się dzieło w stylistyce Banksyego. Niektórzy widzą w nim Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a inni po prostu miłego starszego pana. Gdzie jest graffiti?

 
Pod koniec lipca 2020 roku na Kazimierzu pojawiła się nowa atrakcja. Na ścianie kamienicy na parterze której mieści się restauracja z gruzińskimi kołdunami znana wszystkim wizytującym Lwów na rogu Mostowej i Podgórskiej. Wizerunek starszego mężczyzny wypuszczającego czerwony balonik w kształcie serca wielu osobom przypomina stylistykę popularnego brytyjskiego artysty Banksy’ego.

 

 

Oczywiście Banksy nie przyjechał do Krakowa by zostawić tu zmodyfikowaną wersję słynnej Dziewczynki z balonikiem. Dzieło zdobiące parter kamienicy na Kazimierzu sygnowane jest pseudonimem Le Raton. Na Instagramie da się znaleźć profil osoby używającej tego samego pseudonimu. Na profilu również widnieje fotografia grafiti z komentarzem domniemanego twórcy brzmiącym:
 


 

Teraz gdy mnie powiną będę więźniem politycznym czy dalej tylko zakałą społeczeństwa??? – pyta osoba zamieszczająca fotografie na instagramowym profilu

 
Kim jest mężczyzna znajdujący się na muralu? Jedni widzą w tej buzi sympatycznego uśmiechniętego starszego pana, a innym twarz przypomina prezesa PiS posła Jarosława Kaczyńskiego. Kogo widzicie w tym malunku?

 
Polecamy również: