Czy w Alanya są jeżowce? Czy trzeba buty do wody?

Alanya jest jednym z najpopularniejszych kurortów tak zwanej Riwiery Tureckiej i miejscem często wybieranym przez turystów z Polski. Wiele osób lecących na wczasy do Alanii po raz pierwszy zastanawia się czy w Alanya są jeżowce. Czy jeżowce są w wodzie przy plażach w Alanya? Czy trzeba mieć buty do wody? Sprawdźmy to!

 

Jeżowce to małe, kolczaste stworzenia morskie, które można znaleźć zarówno w środowisku słonej, jak i słodkiej wody. Często są jaskrawo ubarwione, a ich kolce mogą mieć długość od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Jeżowce są padlinożercami i żywią się różnymi stworzeniami morskimi, w tym algami. Spotkanie z jeżowcem może zakończyć się boleśnie dlatego wiele osób zastanawia się czy są przy słynnych plażach w Alanya.

 
Jeśli jedziecie do Alanii to nie musicie obawiać się jeżowców przy najpopularniejszych plażach. W większości miejsc ich nie ma i nie potrzebne są buty do pływania w wodzie. Warto jednak pamiętać, że jeżowce mogą być tam, gdzie znajdują się sprzyjające im warunki, czyli przede wszystkim skały w wodzie przy plaży.

 
Takich miejsc w Alanya i okolicy jest bardzo niewiele więc korzystając z najpopularniejszych plaż można kąpać się bez obaw.

 
Podsumowanie: czy w Alanya są jeżowce? Kąpiąc się w najpopularniejszych miejscach w mieście nie trzeba obawiać się jeżowców.

 
Jeśli wybierasz się na urlop do miejscowości Alanya w Turcji warto zobaczyć nasz przewodnik po atrakcjach, które warto zobaczyć w mieście.

 
Polecamy również: