Krótko: Pociągiem z Przemyśla do Odessy od grudnia

Ukraińskie koleje państwowe Ukrzaliznycia, które jeszcze niedawno miały polskiego szefa, zapowiedziały właśnie otwarcie nowego połączenia na trasie z Odessy do Przemyśla i z Przemyśla do Odessy. Pociąg do kurortu nad Morzem Czarnym przyda się turystom jadącym do Lwowa ale i rzeszy imigrantów wracających z pracy w Polsce bowiem przejeżdżać będzie przez wiele miast w różnych częściach kraju. Co wiemy o połączeniu?

 

“Od 10 grudnia 2017 Ukrzaliznycia wprowadza nowy pociąg numer 36/35 relacji Odessa – Przemyśl”

 

Pociąg przejedzie m.in. przez miasta Lwów, Tarnopol, Żmerynka, Rudnycia, Wapniarka i Chmielnicki. Pierwszy skład łączący Polskę z kurortem nad Morzem Czarnym wyjechać ma już 10 grudnia. Podobno składy jeździć będą codziennie.

 

Cena biletów na przejazd z Przemyśla do Odessy nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też jak długo potrwa podróż. Warto dodać, że z Przemyśla jeździ już pociąg relacji Przemyśl – Kijów, popularny środek transportu wykorzystywany podczas dojazdów do Lwowa pociągiem. Teraz dołączy do niego kolejny skład, którym łatwo i tanio będzie można dojechać do Lwowa. Niestety, w przyszłym roku zmieniają się zasady wjazdu na Ukrainę – osobom wjeżdżającym do kraju robione będą zdjęcia i pobierane odciski palców, które następnie przechowywane będą przez 3 lata w ukraińskiej bazie danych.

 

Pociąg Przemyśl – Odessa – cena

Kupując bilet na linię Odessa Przemyśl lub Przemyśl Odessa na Ukrainie za bilet zapłacicie 1300 UAH czyli około 160 zł. W internecie można przeczytać sztuczkę, którą podpowiadają podróżni z Polski. Podobno taniej od zakupu w Polsce wychodzi podróż pociągiem z Przemyśla do Lwowa i dopiero późniejsze zakupienie biletu do Odessy w kasie dworca we Lwowie. Zawsze to kolejny powód do zwiedzania Lwowa :).

 


 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”9″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]

2 komentarze do “Krótko: Pociągiem z Przemyśla do Odessy od grudnia”

Możliwość komentowania została wyłączona.