Muzeum Sisi w Wiedniu cennik 2024. Po ile są bilety?

W Wiedniu jest wiele ciekawych muzeów dla fanów kultury i sztuki. Jednym z nich jest Muzeum Sisi w Wiedniu. Wiele osób planujących swój wyjazd do Wiednia zastanawia się jaki jest cennik Muzeum Sisi w Wiedniu. Ile kosztuje bilet do Muzeum Sisi? Jaki jest koszt wstępu do słynnej placówki?

  • Ile kosztują bilety do Muzeum Sisi w Wiedniu?
  • Gdzie jest Muzeum Sisi w Wiedniu?

Muzeum Sisi czyli słynnej cesarzowej Elżbiety Bawarskiej znajduje się w przepięknym pałacu Hofburg w centrum miejscowości i jest jedną z ciekawszych atrakcji Wiednia. Muzeum Sisi w Wiedniu w Hofburgu koncentruje się głównie na życiu słynnej cesarzowej.

Wśród eksponatów, które można tu zobaczyć znajdował się pilnik, którym Luigi Lucheni zamordował Elżbietę w 1898 roku, jest jednak obecnie przeniesiony do Instytutu Historii Medycyny. Na miejscu znajdziemy codzienne przedmioty związane z cesarzową, a nawet kosmyk jej włosów.

Istnieje kilka możliwości zwiedzania muzeum. Z doświadczenia warto dodać, że bilety na zwiedzanie muzeum najlepiej wcześniej zarezerwować na oficjalnej stronie internetowej. Jaki jest cennik?

Standardowy bilet na zwiedzanie Muzeum Sisi w Wiedniu kosztuje 17,50 EUR za bilet normalny i 11 EUR za bilet ulgowy. Zwiedzanie kompleksu muzealnego trwa, według przedstawicieli muzeum, około 75 minut ale bez zatrzymywania się przy każdej tabliczce można muzeum zwiedzić w czasie poniżej godziny.

Dla osób, które chcą zobaczyć wiele atrakcji w Wiedniu dobrym pomysłem są oferowane pakiety na zwiedzanie kilku muzeów. Bilet łączony do Pałacu Schonbrunn, Muzeum Sisi oraz Apartamentów Cesarskich w Wiedniu to koszt 44 EUR za bilet normalny i 30 EUR za bilet ulgowy.

Bilety do muzeum można kupić na oficjalnej stronie internetowej wybierając konkretną datę oraz godzinę zwiedzania co pozwala na uniknięcie kolejek.

Sisi Museum – Hofburg Wiedeń cennik Cena
Normalny € 17,50
Dziecięcy (6-18) € 11,00
Zniżkowy € 16,50
Bilet z Vienna City Card € 16,50

Podsumowanie: jaki jest cennik Muzeum Sisi w Wiedniu? Wstęp na bilecie normalnym to koszt 17,50 EUR czyli około 78 złotych.

Ważne informacje:

  • Wstęp do muzeum Sisi to koszt około 80 zł za bilet normalny
  • Bilety do Muzeum Sisi warto wcześniej zarezerwować w internecie
  • Ceny pochodzą z cennika aktualnego wiosną 2024 roku

Polecamy również: