Czy lotnisko w Amsterdamie jest duże? Czy Schipol duży?

Bez wątpienia najwygodniejszym sposobem dojazdu do Amsterdamu jest przelot samolotem. Lotnisko w Amsterdamie to też duży hub przesiadkowy. Wiele osób zastanawia się czy lotnisko w Amsterdamie jest duże. Czy lotnisko Schipol AMS to duże lotnisko?

 

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol położony jest około 9 kilometrów od samego Amsterdamu. Czy jest to duże lotnisko? Zdecydowanie tak, chociaż nie jest tragiczne jeśli chodzi o poruszanie się po nim.
 
Lotnisko w Amsterdamie jest jednym z najbardziej zatłoczonych lotnisk w całej Europie. Ważną uwagę dla podróżnych jest jednak to, że terminale lotniska w Amsterdamie znajdują się pod jednym dachem.
 
Lotnisko podzielone jest oczywiście na różne hale odlotów (1, 2 i 3), a w sumie składa się z około 223 bramek. Na lotnisko w Amsterdamie składa się sześć pasów startowych wykorzystywanych głównie przez cywilne samoloty.
 
Jeśli lotnisko w Amsterdamie będzie naszym punktem przesiadkowym to czas na transfer między lotami to minimum 40 minut w obrębie strefy Schengen i 50 minut poza nią ale warto zarezerwować sobie więcej czasu na przesiadkę.
 
Do zalet lotniska w Amsterdamie należy dość łatwy dojazd do centrum miasta.

 
Polecamy również: