Czy w Austrii można pić wodę z kranu? Czy bezpieczna do picia?

W czasach szalejącej inflacji i dbania o ekologię wiele osób decyduje się na porzucenie wody butelkowanej i picie wody z kranu. Wielu turystów jadących do Austrii zastanawia się czy będąc w Austrii można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu jest zdatna do picia w Austrii? Czy w Wiedniu można pić wodę z kranu?

 

Jeśli jedziecie do Austrii na wczasy i chcecie pić wodę z kranu to mamy dobre wiadomości. Woda z kranu w Austrii jest bezpieczna i nadaje się do picia. Co więcej niektórzy uważają wodę z kranu w Austrii za jedną z najlepszych jakościowo wód w kranie.
 
Zwłaszcza w Wiedniu natrafić można na wysokiej jakości wodę z kranu. Austria chwali się, że woda ta pochodzi z czystych górskich źródeł znajdujących się w Hochschwab, Schneealpe, Schneeberg i Rax. Zanim woda z gór przypłynie do stolicy musi płynąć przez 36 godzin specjalnymi kanałami.
 
Podsumowanie: czy w Austrii można pić wodę z kranu? Tak, woda z kranu w Austrii to woda wysokiej jakości. Warto jednak pamiętać, że na jakość wody ma wpływ również sieć przesyłu. Jeśli mieszkamy w bardzo starym domu ze starą i zabrudzoną instalacją wodną to wtedy wody z kranu lepiej unikać.

 
Polecamy również: