Czy Kraków ma milion mieszkańców? Ile mieszka w Krakowie?

Czy Kraków ma milion mieszkańców? Ile mieszka w Krakowie?

Kraków to jedno z największych i najważniejszych miast w Polsce. Jest jednym z największych ośrodków kulturalnych, turystycznych i naukowych w kraju. Z racji swojego znaczenia, Kraków często jest przedmiotem zainteresowania mediów i ludzi, którzy poszukują informacji o stolicy Małopolski. Jednym z pytań, które często pojawiają się w tym kontekście, jest pytanie o liczbę ludności miasta. Czy w Krakowie jest milion mieszkańców? Jaka jest ludność Krakowa?

Kraków nie ma miliona mieszkańców, ale jest jednym z największych miast w Polsce. Według danych z 2022 roku, oficjalna liczba ludności Krakowa wynosi około 802 800 mieszkańców. To oznacza, że Kraków jest drugim pod względem liczby ludności miastem w Polsce, po stolicy – Warszawie.

Warto jednak pamiętać, że liczba ludności Krakowa może ulec zmianie wraz z upływem czasu. Z danych wynika, że miasto ma tendencję do wzrostu liczby ludności w ostatnich latach. W 2022 roku Kraków osiągnął największą liczbę ludności w swojej historii, co może sugerować, że w przyszłości ta liczba będzie nadal rosła.
 
Oficjalne dane dotyczące ludności Krakowa nie biorą pod uwagę imigrantów mieszkających w Krakowie, studentów czy innych osób, które mieszkają w mieście i z różnych powodów nie widnieją w oficjalnych danych. Być może w Krakowie każdego dnia mieszka ponad milion mieszkańców ale nie figurują oni w oficjalnych statystykach.
 
Podsumowując: czy Kraków ma milion mieszkańców? Ile mieszkańców mieszka w Krakowie? Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce, mające ponad 800 tysięcy zarejestrowanych mieszkańców. Jego liczba ludności ciągle rośnie, a miasto nadal przyciąga ludzi z całego świata swoją historią, kulturą i pięknem.
 
Warto jednak wspomnieć, że aglomeracja krakowska w 2021 roku liczyła około 1,3 miliona mieszkańców (lub nawet 1,6 mln jeśli przyjmie się szerokie kryteria doboru tego co jest aglomeracją Krakowa, a co nią nie jest).

 
Polecamy również: