Gdzie zaparkować w Krakowie blisko Rynku? Parking Kraków porady

Przyjazd do Krakowa to ciekawa atrakcja dla wielu osób, które do Krakowa wybierają się samochodem. Po dojechaniu do Krakowa auto trzeba gdzieś zaparkować i wiele osób zastanawia się gdzie zaparkować w Krakowie blisko Rynku. Gdzie zaparkować koło Rynku w Krakowie? Czy i gdzie zaparkować za darmo? Oto porady!

Wielu podróżnych przyjeżdżających do Krakowa samochodem zastanawia się gdzie zaparkować przy Rynku w Krakowie. Wśród często pojawiających się pytań jest to czy w Krakowie można parkować na Rynku. Na samym Rynku w Krakowie niestety – nie. Podobnie jak na ulicach koło Rynku.

Parkowanie na ulicach koło Rynku jest dozwolone niestety tylko dla posiadaczy specjalnych zezwoleń. Czy da się zaparkować blisko Rynku?

Ogólnodostępne miejsca blisko Rynku w Krakowie to miejsca na ulicach takich jak Garbarska, Karmelicka, Krowoderska, Piłsudskiego, Zwierzyniecka czy Kopernika. Czy da się tam zaparkować za darmo?

Niestety w Krakowie strefa płatnego parkowania ma ogromną powierzchnię, a dodatkowo strefa w centrum jest bardzo droga. Darmowe parkowanie w Krakowie możliwe jest tylko w nocy lub w niedziele oraz niektóre wybrane dni ustawowo wolne od pracy, ale niestety nie wszystkie.

Gdzie jeszcze zaparkować koło Rynku w Krakowie? W Krakowie w centrum znajduje się kilka płatnych parkingów chociaż nie można powiedzieć, że znajdują się one “blisko” Rynku. Od wielu z nich trzeba do Rynku dojść piechotą.

Płatne prywatne parkingi w Krakowie położone najbliżej rynku to konieczność przejścia około 10-15 minut piechotą na sam Rynek Główny.

Podsumowanie: gdzie zaparkować koło Rynku w Krakowie? W Krakowie niedaleko Rynku da się parkować na wyznaczonych na ulicach miejscach parkingowych. Niestety miejsca te znajdują się spory kawałek od Rynku, a w obręb Plant czyli tak zwanej pierwszej obwodnicy, nie da się wjeżdżać bez stosownych pozwoleń.

Polecamy również: