Kraków darmowy parking 2024. Gdzie za darmo?

Wiele osób przyjeżdżających do Krakowa wybiera się pod Wawel samochodem. Gdy już dotrzemy do Krakowa pojawia się więc konieczność zaparkowania auta. Wiele osób zastanawia się jaki jest darmowy parking w Krakowie. Gdzie zaparkować w Krakowie za darmo w 2024 roku? Oto porady dotyczące parkowania.

Wiele osób przyjeżdża do Krakowa samochodem i staje przed koniecznością zaparkowania samochodu. Niestety, parkowanie w Krakowie w obrębie bardzo dużej strefy płatnego parkowania jest bardzo drogie. Gdzie zaparkować w Krakowie za darmo?

Odpowiedź na pytanie: gdzie zaparkować w Krakowie brzmi: gdziekolwiek poza strefą płatnego parkowania. Na szczęście strefa płatnego parkowania nie obejmuje jeszcze całego obszaru Krakowa, więc poza strefą da się parkować bez dodatkowych opłat. Niestety, strefa jest bardzo duża więc po zaparkowaniu trzeba będzie dojechać do centrum w inny sposób.

Kiedy da się zaparkować za darmo w strefie płatnego parkowania? W większości miast strefy płatnego parkowania nie działają w weekendy i święta. W Krakowie niestety jest inaczej.

Płatne parkowanie w strefie w Krakowie obowiązuje nawet w soboty oraz w wiele dni ustawowo wolnych od pracy. Parkowanie zawsze darmowe (chociaż i to może się zmienić) jest tylko w niedziele oraz w godzinach nocnych gdy strefa jest bezpłatna.

Podsumowanie: gdzie zaparkować w Krakowie za darmo w 2024 roku?
W Krakowie za darmo w praktyce można parkować tylko poza obrębem strefy płatnego parkowania, której mapa znajduje się na oficjalnej stronie strefy płatnego parkowania.

Polecamy również: