Czy w Wigilię są otwarte banki w Polsce? Banki 24 grudnia

Czy w Wigilię są otwarte banki w Polsce? Banki 24 grudnia

Jest Wigilia i w całym domu ani jedna istota się nie porusza… oprócz Ciebie. Jesteś na nogach, załatwiasz sprawy i sprawdzasz, co jest na twojej liście rzeczy do zrobienia. I wtedy dociera do Ciebie – musisz iść do banku! Ale czy banki są otwarte w Wigilię? Wiele osób zastanawia się czy banki są otwarte w Wigilię. Czy są czynne?

 

Banki w Polsce są otwarte w dni powszednie od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt państwowych. Jednak godziny mogą się różnić w zależności od banku i lokalizacji. Co jednak z Wigilią, która nawet jeśli wypada w dzień powszedni, to jest dość specyficznym dniem?
 
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy banki są otwarte w Wigilię. Część banków jest zamknięta, a część pracuje w ograniczonych godzinach i zamyka swoje oddziały około godziny 13:00.
 
Wigilia nie jest w Polsce świętem narodowym, więc banki mogą być otwarte w ograniczonych godzinach ale wszystko zależy od banku i konkretnej placówki. Niektóre banki nie otwierają swoich oddziałów, niektóre otwierają tylko te bardziej popularne placówki. Wyjątkiem są lata w których Wigilia wypada w soboty – wtedy otwartych banków jest jeszcze mniej, a gdy Wigilia jest w niedzielę to wszystkie oddziały są zamknięte.
 
Podsumowanie: czy w Wigilię banki są otwarte? Niektóre działają w ograniczonych godzinach pracy. Jeśli musisz odwiedzić bank w Wigilię 24 grudnia to może się to udać. Zalecamy jednak, abyś zadzwonił z wyprzedzeniem lub sprawdził online, aby potwierdzić godziny pracy banku przed wyjściem. Najlepiej informacji o otwartych placówkach szukać z wyprzedzeniem na stronie swojego banku.

 
Polecamy również: