Czy królowa Elżbieta II była w Polsce? Kiedy była w Polsce?

Królowa Elżbieta II to słynny władca Wielkiej Brytanii. Wiele osób zastanawia się czy panująca przez dziesięciolecia Królowa odwiedziła kiedyś Polskę. Czy królowa Elżbieta II była w Polsce? Kiedy była w Polsce?

 

Elżbieta Aleksandra Maria urodziła się w kwietniu 1926 roku w Londynie. Przez wiele lat zanim została królową podróżowała po Europie dlatego też wiele osób zastanawia się czy Elżbieta II była kiedyś w Polsce.
 
Czy Królowa Elżbieta II odwiedziła Polskę? Już jako królowa odbyła się wizyta Elżbiety II do Polski. Kiedy Królowa Elżbieta II była w Polsce?
 
Królowa Elżbieta II odwiedziła Polskę w marcu 1996 roku w czasie prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. Była to pierwsza i ostatnia wizyta brytyjskiej królowej w Polsce.
 
Według tradycji brytyjski monarcha tylko raz składa wizytę w danym kraju. Elżbieta II gościła w Polsce w dniach 25 i 26 marca 1996 roku. Odwiedziła Warszawę i Kraków w którym była na Wawelu, Rynku Głównym i na Kazimierzu.
 
Podsumowanie: czy Królowa Elżbieta II była w Polsce? Tak, w dniach 25-26 marca 1996 roku brytyjska królowa gościła w Polsce wraz z mężem księciem Filipem.

 

Polecamy również: