Gdzie w Pradze wyjść na dach? Restauracje z widokiem Praga TOP

Gdzie w Pradze wyjść na dach? Restauracje z widokiem Praga TOP

Poza otwartymi dla szerokiej publiczności punktami widokowymi Praga oferuje też bardzo wiele kawiarni i restauracji z widokiem na panoramę miasta. Gdzie zjeść obiad z widokiem na Pragę? Jakie restauracje z widokiem są w Pradze? Gdzie w Pradze wyjść na dach? Jakie są bary z widokiem na Pragę? Sprawdźmy to!
 

Uwaga! To nie jest zestawienia najlepszych i polecanych restauracji w Pradze tylko zestawienie tych, które oferują ciekawy widok. Ba! Często ciekawy widok jest ich jedyną zaletą. Wiele z opisywanych tu lokali ma bardzo niską średnią ocen w usłudze Google spadającą często nawet poniżej 4 gwiazdek! Z drugiej jednak strony kilka restauracji na liście to jedne z lepszych miejsc w Czechach.

 
Jeśli nie wspominamy, że któreś z miejsc jest jednym z lepszych to prawdopodobnie jest jednym z gorzej ocenianych. Zapraszamy też do przeczytania tekstu: Punkty widokowe w Pradze w którym opisujemy tarasy widokowe i punkty obserwacyjne w Pradze nie znajdujące się w kawiarniach i restauracjach.

 


Terasa U Zlaté studně


 
Propozycje restauracji i kawiarni z widokiem w Pradze zaczynamy od naprawdę dobrego lokalu z kategorii tych lepszych, jednej z najlepszych restauracji w Pradze. W lokalu menu a’la carte oraz menu degustacyjne. Dania główne, poza kawiorem, w granicach 400-1500 CZK, menu degustacyjne za 3400 CZK, a śniadania w formie bufetu all you can eat za 990 CZK (w tym napoje zimne, napoje gorące i Prosecco). Jedna z ciekawszych propozycji śniadaniowych oraz oczywiście widokowych w Pradze.

 


Terasa U Prince

 
Dość popularna i droższa restauracja chociaż z kategorii raczej tych klasy średniej. Śniadania, serwowane do 11:00, po około 200 CZK. Dania główne w okolicach 200 CZK za zupy, 300 CZK za sałatki, 350 CZK za makarony. Widok ciekawy. Można wpaść na przykład na deser.

 


CottoCrudo

 
Restauracja jednego z najlepszych hoteli w Pradze – Four Seasons, zapewnia nie tylko wysoki standard obsługi ale również ładne widoki. Restauracja olecana również w prestiżowym Przewodniki Michelin. CottoCrudo oferuje ciekawe śniadania, menu a la carte (makarony około 600 CZK, dania główne poniżej 1000 CZK), pięciodaniowe sety degustacyjne, menu popołudniowe i lunchowe. 3-daniowy lunch kosztuje tu zaledwie 625 CZK więc to jedna z najciekawszych opcji na dość tani posiłek bardzo wysokiej klasy lokalu w Pradze. Dwudaniowy lunch jest tańszy i jego cena to 525 CZK.

 


Glass Bar w Tańczącym domu

 
Tańczący dom, którego budowę ukończono w 1996 roku jest jednym z bardziej popularnych budynków w Pradze. Na szczycie Tańczącego domu znajduje się lokal Glass Bar. Charakteryzuje się naprawdę ładnym widokiem ale nie cieszy się przesadnym uznaniem recenzentów w usłudze Google.

 


Starbucks Mała Strana


 
Czym jest Starbucks chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie jest to może klimatyczna i lokalna miejscówka, ale akurat ten oddział Starbucksa w Pradze położony jest na tyle ciekawie, że warto o nim wspomnieć. Kawiarnia pod adresem Pražský Hrad, Kajetánka, Hradčanské nám., 118 00 Malá Strana może być ciekawym punktem widokowym.

 


Coda Restaurant

 

Restauracja hotelu Aria Hotel Prague to kolejna propozycja wyższej klasy na naszej liście. Restauracja dysponuje menu a la carte oraz trzydaniowym setem degustacyjnym dań czeskich (zupa kulajda, noga z kaczki oraz ravioli śliwkowe na dser za 1390 CZK). Dania główne z karty w granicach 1000 CZK. Taras widokowy otwarty od wiosny do jesieni.

 


Cloud 9 Sky Bar & Lounge


 

Popularny i dobrze oceniany sky bar w centrum Pragi na szczycie hotelu Hilton. W menu głównie koktajle ale są tu też niewielkie dania w cenach od 190 do 330 CZK za małe porcje i około 400 CZK za duże. Uwaga: zamknięte w niedzielę, chociaż godziny mogą się zmienić.

 


Balcony Bar Prague


 
Kolejny bar z widokiem położony jest dalej od Wełtawy. W karcie przede wszystkim drinki ale są tu też niewielkie dania w cenie około 400 CZK czy też tależe wędlin lub tapasów.

 


Bar Duplex


 
Popularny DupleX to jeden z najbardziej znanych klubów w Pradze znajdujący się w samym centrum przy Placu Wacława. Klub posiada bar na tarasie widokowym czynny także w ciągu dnia.

 


Soho

Kolejna z dobrych restauracji w Pradze. Wprawdzie jej nazwa musi jednoznacznie kojarzyć się z dzielnicą czerwonych latarni w Londynie to jednak lokal nie ma to nic wspólnego z atrakcjami dla dorosłych z drogich barów z tanimi paniami. Wręcz przeciwnie. Nie jest to restauracja położona na dachu wysokiego budynku ale z ogródka letniego restauracji Soho roztacza się ładny widok w kierunku Zlichova.

 


T-Anker

 
Restaurcja z widokiem na miasto, popularna przez swoje położenie, ale nie należąca do grona tych najlepiej ocenianych. W menu dania główne w cenach około 300 CZK.

 


Restaurace Zlata Praha

Restauracja znajdująca się na szczycie hotelu InterContinental od lat jest jedną z lepszych restauracji w mieście i przy tym oferuje ładny widok na Pragę. Dostępne sezonowe menu a la carte oraz sety degustacyjne (2 dania za 1090, 3 za 1490, 4 za 1990 CZK, 5 za 2190 CZK. Oferta lunchowa była również dostępna ale obecnie restauracja podaje, że jest zawieszona. Być może w sezonie zostanie przywrócona.

 


Oblaca

Restauracja znajdująca się w wieży telewizyjnej Żiżkov. Oceniana na około 4,3 gwiazdki przez użytkowników Google. W karcie dania główne w przedziale 700-800 CZK, desery poniżej 250 CZK. Jeśli chcemy zobaczyć wieżę telewizyjną to opłaca się wpaść tu po prostu na posiłek, lampkę wina lub kawę.
 


Aureole

Jeden z lepiej ocenianych lokali dysponuje tarasem widokowym, a także ciekawą i dość tanią ofertą lunchową. Restauracja znajduje się w wieżowcu City Tower. W menu makarony po około 400 CZK, dania główne około 700 CZK, desery poniżej 250 CZK. Restaurcja dysponuje ciekawą ofertą śniadaniową i tanimi lunchami 3 daniowymi (z szerokim wyborem dań zmieniających się co kilka dni). Koszt lunchu to 625 CZK czyli tyle co w Four Seasons, jest to więc drugie miejsce dobre na lunch z widokiem na Pragę.

 


Petrinske Terasy

Zdecydowanie nie należy to do ciekawych restauracji serwujących ciekawe posiłki ale jeśli szukamy czegoś w ogrodach Petrin to można tu wpaść. Latem przed lokalem rozstawiany jest ogródek z którego rozpościera się ładny widok.

 


Villa Richter a Svatováclavská vinice

Villa Richter to interesująca willa w Pradze w której często organizowane są wesela. Poza tym oferuje wspaniały widok na miasto. Ciekawy taras widokowy willi otwarty jest codziennie i jeśli chcemy tylko krótko popatrzeć na panoramę Pragi możmy po prostu raczyć się serwowanym tu streetfoodem.

 


Hanavský Pavilion w Letenské sady


 
Na zakończenie jedna z gorzej ocenianych miejscówek znajdująca się w parku Letenske sady w neobarokowym pawilonie Hanavskim. Widok jest naprawdę ciekawy. W karcie nieskomplikowane dania (omlet, smażona ryba, grillowane serki, omlet itp) poniżej 300 CZK. Najdroższe danie w karcie – stroganoff za 370 CZK.

 
Ceny w tekście pochodzą z sezonu 2023.
 
Polecamy również: