Czy Świadkowie Jehowy obchodzą Wigilię? Czy Boże Narodzenie?

Wiele osób zna Świadków Jehowy i wie, że religia ta nie obchodzi różnych świąt znanych w religii rzymskokatolickiej. Wiele osób zastanawia się czy Świadkowie Jehowy obchodzą Wigilię. Czy 24 grudnia Świadkowie Jehowy mają Wigilię?

 

Wigilia w polskiej tradycji jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w roku dlatego też nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się czy Świadkowie Jehowy w Polsce, i na świecie, świętują Wigilię. Jak to wygląda? Czy 24 grudnia Świadkowie Jehowy mają Wigilię?
 
Świadkowie Jehowy uważają, że pogańskie pochodzenie Bożego Narodzenia przeważa nad jego chrześcijańskim znaczeniem. Uważają też, że święta zostały skomercjalizowane ponad swoje religijne korzenie. Z tych powodów Świadkowie Jehowy obecne nie obchodzą Bożego Narodzenia chociaż jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego wieku nie wykluczano świętowania Bożego Narodzenia.
 
Skoro nie ma Bożego Narodzenia to nie ma też tradycyjnej Wigilii. 24 grudnia wyznawcy należący do Świadków Jehowy nie świętują Wigilii. Może się zdarzyć, że tego dnia spotykają się na spotkanie w zborze ale tylko dlatego, że tego dnia po prostu wypadał termin spotkania w zborze, a nie z powodu Wigilii. Jeśli Świadków Jehowy na Wigilię zaprasza dalsza rodzina to odmawiają oni spotkania w wigilijnym celu i spotykają się raczej innego dnia.
 
Podsumowanie: czy Świadkowie Jehowy obchodzą Wigilię? Nie, u Świadków Jehowy nie ma Wigilii i nie ma też świąt Bożego Narodzenia.

 
Polecamy również: