Święta i dni wolne od pracy Niemcy 2023. Kalendarz

Święta i dni wolne od pracy Niemcy 2023. Kalendarz

Wyjeżdżając na wczasy warto omijać daty w których mieszkańcy kraju do którego jedziemy mają dni wolne i długi weekend. Nie inaczej jest w przypadku Niemiec. Wiele osób zastanawia się kiedy są święta i dni wolne w Niemczech w 2023 roku. Kiedy są dni ustawowo wolne od pracy? Kiedy wolne w Niemczech? Sprawdźmy to!


 
Jeśli chodzi o święta i dni wolne w Niemczech to sprawa nie jest tu tak prosta jak w przypadku innych krajów. Istnieje tu pewna pula świąt ogólnonarodowych ale k każdy z krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec może mieć własne święta i dni wolne od pracy.
 
Często jest więc tak że na przykład w Bawarii jest wolne, a w Dolnej Saksonii już nie. W tym wpisie podajemy jednak tylko te święta i dni wolne, które obowiązują na terenie całego kraju. Kiedy są dni wolne 2023 w Niemczech?
 
1 stycznia – Nowy Rok;
7 kwietnia – Wielki Piątek;
10 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny;
1 maja – Święto Pracy;
18 maja – Wniebowstąpienie Pańskie;
29 maja – Poniedziałek Zielonych Świątek;
3 października – Dzień Jedności Niemiec;
25 grudnia – Boże Narodzenie;
26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
 
Powyżej znajduje się kalendarz 9 dni wolnych od pracy, które obowiązują we wszystkich krajach związkowych, warto jednak jeszcze raz podkreślić, że w większości krajów związkowych dni wolnych jest przynajmniej 10. Rekordzistą jest katolicka Bawaria w której dni wolnych od pracy w kalendarzu jest aż 13.

 
Polecamy również: