Czy Uber jest w Zakopanem? Czy w Zakopanem jest Bolt?

Zakopane każdego roku staje się miejscem do którego wyjeżdża bardzo wielu turystów. Stolica polskich Tatr szturmowana jest zarówno latem jak i zimą, również w okolicach Sylwestra. Zakopane to miejsce nie tylko do aktywnej turystyki, czasem również miejsce imprezowe. Gdy nie można jeździć własnym samochodem po wypiciu procentów albo przyjeżdżając w góry pociągiem trzeba pomyśleć o transporcie na miejscu. Wiele osób wiedząc, że jesteśmy z Małopolski, pyta nas czy w Zakopanem jest Uber i Bolt. Dziś odpowiadamy na to pytanie.

 

Wybierając się w góry ze sporym bagażem trzeba liczyć się z tym, że z dworca autobusowego lub kolejowego trzeba będzie jeszcze dotrzeć do hotelu lub apartamentu na przykład wynajętego na Airbnb. Po imprezowaniu w centrum też trzeba czasem wrócić do bazy, a samochodu prowadzić nie można.

 
W takich chwilach wiele osób wybiera smartfonowe aplikacje takie jak Uber czy Bolt. Jeśli zastanawiacie się czy Uber działa w Zakopanem to niestety musimy Was rozczarować. Uber w Zakopanem nie jeździ.

 
Czy Bolt jest w Zakopanem? Niestety, jedyne polskie miasto na literę Z w którym na obecną chwilę działa Bolt to Zielona Góra. W Zakopanem trzeba więc korzystać z konwencjonalnych taksówek. Polecamy, jak to zwykle bywa w turystycznych miejscowościach, raczej zamawianie taxi przez telefon, niż zgarnianie przypadkowych taksówkarzy z postoju.

 
Polecamy przeczytać również garść ciekawostek o Zakopanem.

 

Polecamy również: