Najlepsze bary mleczne w Krakowie? Tanie bary TOP

Wizyta w barze mlecznym nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń kulinarnych na świecie ale jednego im nie można odmówić – są tanie. Wiele osób zastanawia się jakie są najlepsze bary mleczne w Krakowie. Gdzie do baru mlecznego w Krakowie? Oto nasz przegląd dobrych barów mlecznych w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto czy też Nowa Huta lub Podgórze czy Kazimierz Jakie są cenniki barów? Ile kosztują? Oto bary mleczne Kraków.

 


Bar Mleczny Centralny, os. Centrum C 1

Bar Mleczny Cetnralny, Nowa Huta, Kraków
 
Dla fanów prawdziwego klimatu PRL-u szukających wrażeń w barze mlecznym nada się idealnie Bar Mleczny Centralny w sercu Nowej Huty nieopodal Placu Centralnego. Wystrój lokalu wygląda jak żywcem wyjęty z epoki PRL-u. Ceny i menu podobne do wszystkich tego typu barów w Krakowie. Obiad w okolicach 15-17 zł chociaż znajdzie się tu sporo pozycji poniżej 10 złotych jak na przykład flaki albo pierogi.

 


Bar Mleczny Bieńczyce, ul. Spytka z Melsztyna 22

Bar Mleczny Bieńczyce, Kraków, Nowa Huta
 
Dla fanów Nowej Huty jeszcze jedna pozycja na liście najlepszych barów mlecznych w Krakowie. Bar Mleczny Bieńczyce od dziesięcioleci karmi lud pracujący miast i wsi – kiedyś po pracy w kombinacie, a dziś już na późnej emeryturze. Menu takie same jak wszędzie, a dodatkowo wystrój pamiętający czasy otwarcia baru. Zupy w okolicach 5 złotych, pierogi poniżej 10 zł, więc ceny takie jak wszędzie. Uwaga: ustawiają się tu duże kolejki więc na tanie jedzenie trzeba czasem poczekać nawet kilkadziesiąt minut.

 


Bar Mleczny Pod Temidą, ul. Grodzka 43

 
Jeden z najlepszych i najpopularniejszych barów mlecznych w Krakowie w dzielnicy Stare Miasto mieści się kilka minut spacerem od płyty Rynku Głównego. Bar Mleczny Pod Temidą jest jednym z droższych barów mlecznych w Krakowie ale za to położony jest dobrze. Dania mięsne około 30-34 zł, warto więc podkreślić że w tej cenie da się skorzystać z oferty lunchowej w wielu normalnych restauracjach w centrum Krakowa. Kawałek ciastka za 9 zł, zupy w granicach 12-15 złotych. Otwarte do 20:00, a więc dłużej niż większość tego typu przybytków.

 


Bar Mleczny Południowy, ul. Celna 4

Bar Mleczny Południowy należał kiedyś do barów pamiętających PRL ale lokal w którym się mieścił został przerobiony na ciekawą restaurację azjatycką, a sam bar przeniesiono pod nowy adres dzięki czemu wygląda już zdecydowanie lepiej na tle konkurencji, można wręcz ironicznie stwierdzić, że wygląda nowocześnie. Ceny nieco niższe niż wszędzie – dania główne około 10 złotych (+ cena dodatku). Da się tu zjeść poniżej 20 złotych. Zaletą jest lokalizacja – niedaleko Rynku Podgórskiego i bulwarów Wisły.

 


Miła Bar mleczny, ul. Czysta 1

 
Z Podgórza przenosimy się do centrum Krakowa. Bar położony niedaleko słynnej Cafe Lisboa i szpitala im. Józefa Dietla, a więc względnie blisko od Rynku. Jest jednym z lepiej ocenianych barów mlecznych w Krakowie. Bar. Od 12:00 serwowane są obiady w cenach w granicach 15 złotych za porcje dań mięsnych, 12 zł za spaghetti i nieco tańsze dania mączne, poniżej 10 zł za zupy. Ceny z cennika dostępnego w czerwcu 2023 roku. Porcje są dość duże ale miejsca jest mało. Wystrój i atmosfera jak to w tego typu barach – szału nie ma.

 


Bar Jutrzenka, ul. Bobrowskiego 6

 
Pewien kawałek od turystycznego centrum Krakowa w okolicy Grzegórzek znajduje się bar o PRL-owsko brzmiącej nazwie Jutrzenka.Niewielki bar mleczny. Zestawy dnia niewiele poniżej 30 zł, a więc niedużo mniej niż lunch w normalnej restauracji. Dania mięsne poza zestawem dnia nieco powyżej 20 złotych, pierogi nieco powyżej 10 zł, jest to więc jeden z nieco droższych, ale wciąż tanich miejsc. Czynne w tygodniu do 17, w soboty do 16, w niedziele i poniedziałki do 15:00.

 


Bar Mleczny Szkolny. os. Na Skarbie 24

 
Kolejny bar mleczny z prawdziwym rodowodem PRL-u w Nowej Hucie to Bar Szkolny znajdujący się pod adresem os. Na Skarpie 24. Dania około 20 złotych, pierogi nieco taniej, więc ceny takie jak wszędzie. Bar jak bar – cudów nie można się spodziewać. Dużą zaletą jest możliwość płacenia kartą. Bar czynny do 17. W weekendy nieczynne.

 


Jadłodajnia U Stasi, ul. Mikołajska 16

Kilka kroków od Rynku Głównego znajduje się jeszcze jedno tanie miejsce – Jadłodajnia u Stasi przy ul. Mikołajskiej. Jeden z najlepszych barów mlecznych ukryty jest nieco przed wzrokiem turystów. Wnętrze nie powala na kolana, a w menu to co wszędzie. Jest trochę drożej niż w barach poza centru, Pierogi około 20-22 zł, dania mięsne nieco poniżej 30 zł, a więc niewiele mniej niż lunch w wielu restauracjach w centrum. Zupy tanio, nawet poniżej 10 zł.

 


Bar Krakowski, ul. Kalwaryjska 27

 
Kolejny bar mleczny w Krakowie tym razem w dzielnicy Podgórze. Dania mięsne w okolicach 16 złotych, pierogi taniej o kilka złotych. Do tego zupy poniżej 10 złotych, a więc ceny standardowe jak na bary mleczne w Krakowie. Wnętrze też podobne do większości, a więc cudów nie ma. Bar czynny jest do 17:00. W weekendy nieczynne.

 


Mateo, ul. Wałowa 1

 
Bar Mateo przy ul. Wałowej to kolejna propozycja wśród najlepszych barów mlecznych w Krakowie tym razem w okolicy Zabłocia. Ceny zup w okolicy 10 złotych, dania główne nieco poniżej 30 złotych, pierogi drogie około 20 złotych. Bar ma też swoją stronę internetową z systemem zamówień.

 


Bar Mleczny Flisak, ul. Kościuszki 1

 
Po spotkaniu pod Jubilatem można wybrać się na drugą stronę ulicy do kolejnego z barów mlecznych w Krakowie położonych dość blisko Starego Miasta. Przy ul. Kościuszki znajduje się bar Flisak pamiętający czasy komuny. Dania w okolicach 20 zł, pierogi taniej, czyli ceny podobne jak w tego typu miejscach w innych częściach Krakowa.

 


Zdrowie. Bar mleczny, ul. Jasińskiego 30

 
Bardzo daleko od centrum w okolicy ul. Bieżanowskiej znajduje się kolejny z dobrze ocenianych barów mlecznych w Krakowie, którego nie możne zabraknąć na liście. Bar o nazwie zdrowie wygląda nieco lepiej niż tradycyjne bary z okresu PRL. Ma nawet serwetki na stolikach krytych obrusem. Wejście… przez balkon. Zupy w granicach około 6 złotych. Dania główne typu filet z kurczaka, gulasz czy kotlet w okolicach 15 zł ale trzeba do nich dokupić jeszcze dodatki za około 6 zł.

 
Polecamy również: