Jarmark Bożonarodzeniowy Berlin 2023. Kiedy jest? Data!

Berlin jest jedną z najpopularniejszych europejskich stolic do której wyjazd praktycznie w każdym okresie sezonu jest dobrym pomysłem. Wyjazd do Berlina w zimie to szansa na skorzystanie z organizowanych tutaj jarmarków bożonarodzeniowych. Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Berlinie? Jakie są daty jarmarków w Berlinie? Kiedy jest jarmark świąteczny 2023 w tym roku w Berlinie? Gdzie są jarmarki świąteczne w Berlinie w 2023 roku= Jakie są ich daty? Sprawdźmy to!

Jarmarki Bożonarodzeniowe w niemieckiej stolicy – Berlinie, są jedną z największych atrakcji Berlina w okresie świąteczno-noworocznym. W Berlinie organizowanych jest przynajmniej kilka tego typu wydarzeń; których daty nieco się od siebie różnią.

Kiedy są jarmarki bożonarodzeniowe w Berlinie w 2023 roku? Większość z popularnych imprez rozpoczyna się w dniu 27 listopada 2023 roku i trwać będzie do świąt Bożego Narodzenia, a właściwie do dnia poprzedzającego święta czyli do 23 grudnia.

Z początkiem września 2023 roku nie są znane jeszczre wszystkieterminy jarmarków w Berlinie, ale kilku z organizatorów podało do publicznej wiadomości daty swoich wydarzeń.

 


Jarmark świąteczny na Potsdamer Platz

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej popularnych jarmarków w niemieckiej stolicy jest ten organizowany przy Potsdamer Platz. Jarmark bożonarodzeniowy przy PotsdamEr Platz w Berlinie odbędzie się w dniach od 22 października 2023 do 1 stycznia 2024 roku.


Jarmark świąteczny na Alexanderplatz

Drugi z popularnych jarmarków w Berlinie to impreza organizowana przy Alexanderplatz. W 2023 roku jarmark przy Alexanderplatz będzie organizowany w dniach od 27 listopada i potrwa do 26 grudnia 2023 roku, a więc skończy się już w czasie trwania świąt Bożego Narodzenia.


Jarmark Weihnachtsmarkt am Gendarmenmarkt

Popularnym jarmarkiem jest również Weihnachtsmarkt am Gendarmenmarkt. Ta impreza w Berlinie trwać będzie w dniach od 27 listopada 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku, a więc skończy się w Sylwestra.


Weihnachtsmarkt Charlottenburg

Organizatorzy kolejnego ze znanych jarmarków czyli jarmarku w Schloss Charlottenburg w Berlinie również poinformowali już o planowanej dacie wydarzenia. Jarmark Schloss Charlottenburg w 2023 roku w Berlinie będzie odbywać się w dniach od 27 listopada do 31 grudnia 2023.


Jarmark świąteczny przed Gedachtniskirche

Kolejny z jarmarków, którego również można się spodziewać w dniach od 27 listopada do 31 grudnia 2023 roku to jarmark organizowany przed kościołem Kolejny z jarmarków, którego również można się spodziewać w dniach od 27 listopada do 31 grudnia 2023 roku to jarmark organizowany w Gedachtniskirche. położonym przy Breitscheidplatz.


Jarmark Bożonarodzeniowy w Spandau

Nieco krótszym wydarzeniem będzie jarmark bożonarodzeniowy w Spandau w Berlinie. Spandauer Weihnachtsmarkt 2023 odbędzie się w dniach od 27 listopada (tak jak większość jarmarków w Berlinie) ale skończy się nieco wcześniej – na dwa dni przed Bożym Narodzeniem czyli 22 grudnia 2023 roku


Historischer Weihnachtsmarkt auf dem RAW-Gelände

Kolejne z ciekawych świątecznych wydarzeń w Berlinie to jarmark Historischer Weihnachtsmarkt auf dem RAW-Gelände. Niestety z początkiem września 2023 roku data tego konkretnego jarmarku nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Konkretnych informacji dotyczących temrinarza można spodziewać się później na stronie organizatora jarmarku.


Weihnachtsmarkt am Roten Rathaus

Następny z popularnych jarmarków odbywających się w 2023 roku w Berlinie to jarmark Weihnachtsmarkt am Roten Rathaus, który w 2023 roku trwać będzie w dniach d 27 listopada do 30 grudnia.


Lucia Weihnachtsmarkt, Kulturbrauerei

Kolejnym z przedświątecznych wydarzeń, których data na rok 2023 nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości jest Lucia Weihnachtsmarkt. Informacji od organizatora można spodziewać się w nieco późniejszym terminie na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.


Jarmark na Frankfurter Allee

Kolejnym wydarzeniem, którego data nie jest jeszcze znana jest jarmark przy Frankfurter Allee. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku był to jeden z tych jarmarków, które rozpoczęły się nieco wcześniej od innych więc w 2023 roku sytuacja może wyglądać podobnie. Konkretne daty nie są jednak jeszcze znane.


Jarmarki adwentowe w Berlinie

Osobom, które wybierają się do Berlina w okresie adwentowym warto przypomnieć, że poza tradycyjnymi jarmarkami świątecznymi w mieście odbywają się też jarmarki adwentowe, które zwykle trwają maksymalnie po kilka dni. Informacji na temat jarmarków adwentowych można szukać na oficjalnych stronach internetowych miasta.

Polecamy również: