Lot jaki bagaż podręczny? Bagaż wymiary i waga 2024

PLL LOT to nie tylko nasz narodowy przewoźnik. To nasza narodowa duma. Mimo, że wielu złych ludzi chciało je np. sprzedać Niemcom, to polscy pasażerowie nadal chętnie z nich korzystają. Wielu z nich zastanawia się jaki jest bagaż podręczny w LOT, jakie ma wymiary bagaż walizka lub torba w LOT oraz ile waży bagaż LOT.

 
Jaki jest rozmiar bagażu podręcznego w Locie? Jaki jest w LOT? Pasażerowie mogą zabrać na pokład samolotu LOT bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo pasażer może zabrać ze sobą mniejszy bagaż np. mały plecak o wymiarach 40 x 35 x 12 cm.
 
Ile sztuk bagażu podręcznego można mieć w Locie, w LOT? Maksymalna liczba sztuk oraz waga bagażu zależą od długości lotu oraz od klasy podróży. W przypadku lotów na terenie Europy, podróżni podróżujący LOT Business Class mogą zabrać na pokład samolotu 2 walizki o maksymalnej wadze 9 kg jedna. Pasażerowie podróżujący pozostałymi klasami mogą mieć 1 sztukę bagażu o wadze do 8kg.
 
W przypadku lotów międzykontynentalnych, pasażerom lecącym LOT Business Class przysługują dwa bagaże o wadze do 9 kg. W LOT Premium Economy podróżni mogą zabrać 2 sztuki bagażu, jedna maksymalnie 8 kg, w sumie maksymalnie 12 kg. Osobom mniej zamożnym, lecącym Lot Economy Class, pozostaje jeden bagaż podręczny o wadze do 8 kg.

 
Polecamy również: