Czy trzeba kupować winiety na Słowacji? Czy winiety są obowiązkowe?

Czy trzeba kupować winiety na Słowacji? Czy winiety są obowiązkowe?

Wielu kierowców z Polski wybiera się na Słowację zarówno jako kraj ich destynacji oraz jako kraj tranzytowy w wyjazdach na przykład do Chorwacji i zastanawia się czy na Słowacji trzeba kupować winietę. Czy trzeba kupować winiety? Czy winieta jest obowiązkowa na Słowacji?

 
Każdego roku tysiące Polaków wyjeżdżają swoim samochodem na Słowację i zastanawiają się czy winiety są tu obowiązkowe. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Czy obowiązkowo trzeba mieć winiety na Słowacji? Czy trzeba je kupić?
 
Nie, Słowacja jest krajem w którym winiety nie są obowiązkowe jeśli nie mamy zamiaru poruszać się drogami objętymi opłatami. Tylko niektóre odcinki dróg na Słowacji są objęte opłatą i wymagane jest na nich posiadanie winiety. Pozostałe drogi na Słowacji są darmowe. Jeśli potrafimy ominąć drogi płatne albo wybieramy się w miejsce do którego nie prowadzi żadna z nitek płatnych dróg na Słowacji – nie musimy kupować winiety.
 
Mapa płatnych odcinków na Słowacji znajduje się na oficjalnej stronie ndsas.sk. Warto zapoznać się z mapą bowiem kara za brak winiety na Słowacji jest dotkliwa.
 
Podsumowanie: czy na Słowacji trzeba kupować winiety? Nie, jeśli nie mamy zamiaru poruszać się drogą na której obowiązuje winieta to wtedy nie musimy jej kupować na Słowacji. Tutaj dowiecie się ile kosztują winiety na Słowacji.

 
Warto przeczytać również: