Kiedy jest Szabat? Co to jest Szabat? Jakie są godziny?

Kiedy jest Szabat? Co to jest Szabat? Jakie są godziny?

Wiele osób zastanawia się co to jest szabat albo inaczej sabat lub szabas. Kiedy jest obchodzony szabat i w jakich godzinach jest szabat? Jakie są zasady szabatowie? Co wolno a czego nie wolno? Kiedy zaczyna się szabat? sprawdźmy to!

 
W kościele katolickim dominującym w Polsce dość łatwo dowiedzieć się jakie są święta nakazane i kiedy dokładnie się je obchodzi. Judaizm nie jest w Polsce zbyt popularny dlatego też wiele osób nie wie kiedy jest szabat i czym tak właściwie jest.
 
Szabat to ostatni dzień tygodnia czyli siódmy dzień tygodnia będący dniem przeznaczonym na odpoczynek. Kiedy jest szabat? Szabat wypada w piątek i trwa od piątkowego zachodu słońca aż do chwil po zachodzie słońca w sobotę wieczorem. Szabat więc obchodzony jest co tydzień właściwie w sobotę, cyklicznie.
 
Symbolem szabatu jest świeca szabatowa, którą wedle zwyczaju zapala się w piątek przed zachodem słońca. Najważniejszą zasadą szabatu jest zaniechanie wszelkich prac.
 
Kiedy kończy się szabat? W każdym mieście w zależności od jego położenia szabat kończy się nieco o innej porze. Istnieje 39 melachod, których nie można robić w dzień odpoczynku ale definicja tego co wolno, a czego nie wolno jest szeroka więc wierni nie wykonują żadnej pracy.

 
Polecamy również: