Czy Boże Ciało to święto państwowe? Czy kościelne?

Czy Boże Ciało to święto państwowe? Czy kościelne?

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt kościelnych w Polsce. Zawsze obchodzone jest w czwartek, w 60 dni po Wielkanocy. Wielu ludzi zastanawia się, czy to jest święto państwowe czy kościelne. Czy Boże Ciało jest świętem państwowym? Sprawdźmy to!

 
Boże Ciało, zwane również uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzone jest przez Kościół katolicki na całym świecie. W Polsce jest to jedno z ważniejszych świąt. Czy jest to jednak święto państwowe?
 
Polska nie jest państwem wyznaniowym więc święta kościelne nie są świętami państwowymi w Polsce. Boże Ciało nie jest świętem państwowym ale jest to jednak dzień ustawowo wolny od pracy.
 
W Polsce Boże Ciało jest tradycyjnie obchodzone procesjami, w czasie których niesie się monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Procesje te przyciągają rzesze wiernych, którzy w trakcie uroczystości pokonują trasę przystrojoną kwiatami i gałęziami.
 
Podsumowanie: Boże Ciało to święto kościelne obchodzone przez Kościół katolicki. Jest to w Polsce dzień ustawowo wolny od pracy, jednak nie jest to święto państwowe. W Polsce istnieje 14 świąt państwowych i Boże Ciało nie jest wśród nich.

 
Polecamy również: