Czy Boże Ciało jest zawsze w czwartek? W jaki dzień jest?

Boże Ciało, zwane także uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z ważniejszych świąt w Kościele katolickim. Wiele osób zastanawia się czy Boże Ciało jest zawsze w czwartek. Czy Boże Ciało wypada tylko w czwartki? W jaki dzień tygodnia wypadają w inne dni tygodnia?

 
Data Bożego Ciała jest bezpośrednio skorelowana z datą Wielkanocy. Jest to więc święto ruchome. Czy wypada zawsze w czwartek?
 
Boże Ciało zawsze obchodzone jest w czwartek ponieważ jego data jest związana z datą Wielkanocy. Boże Ciało wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy, więc zawsze jest to czwartek.
 
W Polsce, jako kraj o silnych tradycjach katolickich, Boże Ciało jest świętem ustawowo wolnym od pracy i zawsze przypada w czwartek. Tego dnia wierni udają się do kościoła, gdzie uczestniczą w uroczystej mszy świętej i procesji eucharystycznej.
 
Warto jednak pamiętać, że Boże Ciało to nie tylko dzień wolny od pracy, ale przede wszystkim ważne święto religijne dla katolików, które przypomina o obecności Chrystusa w Eucharystii i zobowiązuje do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 
Polecamy również: