Czy w Boże Ciało 2023 sklepy są otwarte? Co jest czynne?

Święto potocznie znane pod nazwą Boże Ciało to okazja do przedłużonego wolnego dla wielu Polaków. Wiele osób korzystających z możliwości odpoczynku ma czas i ochotę na to by zrobić zakupy. Wiele osób zastanawia się czy w Boże Ciało sklepy są otwarte? Czy sklepy są otwarte 8 czerwca 2023 roku? Które sklepy są otwarte w Boże Ciało?

 

Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem kościelnym oraz dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że większość branż odpoczywa. 8 czerwca 2023 roku większość sklepów jest zamknięta. W Boże Ciało nie działają duże supermarkety i sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Kaufland. To, że w Boże Ciało sklepy są generalnie zamknięte nie oznacza oczywiście, że zamknięty jest każdy sklep w Polsce.

 
Które sklepy są otwarte w Boże Ciało 8 czerwca 2023 roku? W Boże Ciało w tym roku otwarte będą sklepy znajdujące się na stacjach benzynowych, a także mniejsze sklepy osiedlowe w których za ladą staje właściciel. Otwarte w tego typu święto bywają też sklepy typu Żabka.

 
Zakupy w Boże Ciało w tego typu sklepie zwykle są nieco droższe niż zakupy w dużej sieci handlowej ale ze względu na to, że większość sklepów jest zamknięta dużego wyboru nie mamy. Następny dzień czyli piątek jest już za to normalny i zakupy można zrobić bez przeszkód.

 
Polecamy również: