Czy w Trzech Króli idzie się do kościoła? Msza 6 stycznia

6 stycznia każdego roku czyli tak zwane święto Trzech Króli, a właściwie Objawienie Pańskie, to dla wielu wierzących bardzo ważny dzień w orku. Wielu katolików zastanawia się czy 6 stycznia trzeba iść do kościoła. Czy msza w Trzech Króli jest obowiązkowa? Czy trzeba iść do kościoła i uczestniczyć we mszy w święto Trzech Króli 6 stycznia? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawialiście się czy 6 stycznia to święto kościelne w czasie którego udział we mszy jest obowiązkowy to mamy dla Was odpowiedź: tak, osoby chcące żyć zgodnie z przekonaniami i nakazami Kościoła katolickiego w Polsce mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej w Trzech Króli 6 stycznia.
 
Dla wierzących katolików msza święta jest obowiązkowa ale warto jednak pamiętać że nie ma żadnego ustawowego obowiązku chodzenia do kościoła i jeśli jesteście osobami niewierzącymi to nikt nie zmusi was do pójścia do kościoła w dniu 6 stycznia.
 
Podsumowanie: czy 6 stycznia to święto nakazane? Tak dla osób wierzących to ważne święto kościelne i udział we mszy jest obowiązkowy.

 
Polecamy również: