Czy Boże Ciało 2023 jeżdżą kurierzy? Czy działają kurierzy?

Boże Ciało to jedno z najważniejszych świąt katolickich. W Polsce jest to dzień wolny od pracy, a w wielu miastach organizowane są uroczyste procesje, w czasie których niesione są monstrancje z Najświętszym Sakramentem. Wiele osób zastanawia się czy w Boże Ciało 2023 jeżdżą kurierzy. Czy działają kurierzy? Czy rozwożą i odbierają paczki? Sprawdźmy to!

 
W związku z tym, że Boże Ciało wypada w dni powszednie, wiele osób ma problem z odbiorem i wysyłką przesyłek, zwłaszcza gdy korzystają z usług firm kurierskich. Czy zatem kurierzy jeżdżą w dniu święta Bożego Ciała?

 
Czy w Boże Ciało jeżdżą kurierzy? Niestety, większość firm kurierskich nie działa w święto Bożego Ciała. Jest to bowiem dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że w dniu Bożego Ciała nie będzie można odebrać ani nadać paczki

 
Możliwe jest wysłanie lub odbiór przesyłki w dniu powszednim poprzedzającym lub następującym po Bożym Ciele. W przypadku wyjątkowo ważnych i nagłych przesyłek, istnieje także możliwość zorganizowania dostawy specjalnymi kurierami za dodatkową opłatą ale nie wszystkie firmy oferują takie usługi i jest to raczej wybitna rzadkość.

 
Podsumowanie: czy 8 czerwca 2023 w Boże Ciało jeżdżą kurierzy? Nie, Boże Ciało to święto i firmy kurierskie nie jeżdżą.

 
Polecamy również: