Winiety Węgry cena 2022 – gdzie kupić? Czy online?

Winiety Węgry cena 2022 – gdzie kupić? Czy online?

W niektórych krajach Europy autostrady są bezpłatne, w innych płatności za konkretne odcinki są na bramkach, a w jeszcze innych obowiązuje jedna opłata w postaci winiety na autostrady. Węgry należą do tej ostatniej kategorii. Wiele osób jadących na Węgry zastanawia się ile kosztują winiety na Węgrzech. Jakie są ceny winiet na Węgry 2022? Ile kosztuje winieta na auto osobowe? Gdzie kupić winiety Węgry 2022?

 

Jadąc na Węgry samochodem istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy musieli przejechać płatnym odcinkiem drogi. By uniknąć problemów lepiej wcześniej kupić winietę na Węgry. Ile kosztują winiety Węgry 2022? Jaki jest cennik i jakie są długości winiet?
 
Winiety na Węgrzech dostępne są jako winiety na 10 dni, miesiąc oraz na cały rok. Istnieją też regionalne winiety na cały rok ale one raczej nie interesują turystów. Ile kosztują winiety na Węgrzech?

 


Winiety Węgry 2022 ceny

Winieta na 10 dni w kategorii D1 to koszt 3820 HUF
Winieta na miesiąc w kategorii D1 to koszt 5210 HUF
Winieta na rok w kategorii D1 to koszt 46 850 HUF
 
Kategoria D1 to opłata na samochody osobowe do 3,5 tony przewożące do 7 osób oraz na te samochody wraz z przyczepą. Powyżej 7 osób i powyżej 3,5 tony, oraz na duże samochody poniżej 3,5 tony takie jak pickupy istnieje kategoria D2.
 
Ceny winiet w kategorii D1 to:
Winieta na 10 dni w kategorii D2 to koszt 7630 HUF
Winieta na miesiąc w kategorii D2 to koszt 10 420 HUF
Winieta na rok w kategorii D2 to koszt 46 850 HUF

 
Konkretne informacje na temat tego które odcinki dróg są płatne oraz tego jakie samochody łapią się w poszczególne kategorie dostępne są na oficjalnej węgierskiej stronie toll-charge.hu. Na stronie nemzetiutdij.hu dostępna jest polskojęzyczna broszura informacyjna dotycząca winiet na Węgrzech, którą warto dokładnie przeanalizować przed wyjazdem na urlop.

 


Gdzie kupić Winiety Węgry 2022?

WIniety dostęne są w fizycznych punktach, a także na stacjach benzynowych ale najlepiej przed podróżą kupić winietę na Węgry przez internet online na oficjalnej stronie ematrica.nemzetiutdij.hu.
 
Uwaga: winiety na Węgry 2022 najlepiej kupować tylko na oficjalnej stronie, która nie dolicza sobie żadnych dodatkowych opłat czy prowizji. Tutaj dowiecie się ile kosztują winiety na Węgry w 2023 roku.

 
Warto przeczytać również: