Ile kosztuje autostrada w Chorwacji do Splitu 2023 cena

Ile kosztuje autostrada w Chorwacji do Splitu 2023 cena

Wyjazd do Chorwacji do Splitu własnym samochodem to popularna destynacja turystyczna wśród polskich kierowców. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje autostrada w Chorwacji do Splitu. Jaka jest cena autostrady w Chorwacji do Splitu w 2023 roku? Sprawdźmy ile to kosztuje i jaki jest cennik.

 

Większość Polaków podróżujących własnym samochodem w Chorwacji do Splitu rozpoczyna jazdę po chorwackich drogach na granicy z Węgrami w miejscowości Goričan i kieruje się autostradą bezpośrednio aż do zjazdu w miejscowości Dugopolje w pobliżu Splitu. Ile kosztuje taki przejazd?
 
Na oficjalnej stronie chorwackiego systemu autostrad dostępny jest kalkulator opłat. Wynika z niego, że w 2023 roku cena autostrady w Chorwacji do Splitu na wymienionym wyżej kierunku to 29,8 EUR w jedną stronę czyli 59,6 EUR w dwie strony. Cena autostrady z Zagrzebia do Splitu będzie nieco niższa bo odcinek jest krótszy ale możecie sprawdzić ile wyniesie dokładnie na oficjalnej stronie chorwackiego systemu autostrad.
 
Koszt autostrady w Chorwacji do Splitu 2023 wyniesie więc w przeliczeniu na złotówki około 134 zł w jedną stronę i 268 zł w dwie strony. Autostrada, jak wszystkie ceny w Chorwacji 2023, jest wyjątkowo droga!
 
Za 134 złote przejeżdżamy odcinek z mający długość 492,9 kilometra, a więc płacimy około 0,27 groszy za kilometr chorwackiej autostrady w jedną stronę w kierunku Splitu.
 
Podsumowanie: ile kosztuje autostrada w Chorwacji do Splitu 2023? Koszt autostrady z granicy z Węgrami do zjazdu przy miejscowości Split to w przeliczeniu na złotówki około 134 złotych w jedną stronę.
 

Kierowcom jadącym do Chorwacji przypominamy, że winiety w Chorwacji nie obowiązują. Polecamy także tekst w którym podliczamy ile kosztują wszystkie winiety i autostrady do Chorwacji 2023.

 
Polecamy również: