Dubrownik pogoda wrzesień. Jaka temperatura? Czy warto?

Dubrownik pogoda wrzesień. Jaka temperatura? Czy warto?

Wrzesień to miesiąc na który wiele osób odkłada wakacyjne wyjazdy ze względu na nieco niższe ceny i mniejszy tłok. Jaka jest pogoda we wrześniu w Dubrowniku? Czy w Dubrowniku we wrześniu jest ciepło? Jaka jest średnia temperatura i pogoda w Dubrowniku w Chorwacji we wrześniu? Sprawdźmy to!

 
Czy we wrześniu jest ciepło w Dubrowniku? Ciepło jest ale nie jest to już najgorętszy okres w roku. Z początkiem września można spodziewać się średniej temperatury na poziomie 28 stopni Celsjusza ale z każdym tygodniem średnia spada, a spadek zaczyna być intensywny.
 
Pod koniec września średnia to już tylko 24 stopnie Celsjusza. Również średnia temperatura w nocy zaczyna być niższa. Z początkiem września to 20 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca 17 stopni Celsjusza.
 
We wrześniu dni zaczynają być krótsze i wzrasta szansa na wystąpienie opadów atmosferycznych w Dubrowniku w Chorwacji.
 
Czy warto jechać do Dubrownika we wrześniu? Wrzesień to miesiąc w którym temperatury w Dubrowniku spadają co może mieć znaczenie w czasie zwiedzania miasta. We wrześniu turystów jest mniej i ceny zaczynają spadać ale nie jest to miesiąc z najlepszą pogodą.

 
Wrześniowy wyjazd do Dubrownika najlepiej zaplanować na pierwszą połowę miesiąca jeśli chcemy skorzystać z ostatnich dni naprawdę letniej pogody.

 
Polecamy również: