Split pogoda wrzesień. Jaka temperatura? Czy warto?

Split pogoda wrzesień. Jaka temperatura? Czy warto?

Wrzesień to okres urlopowych wyjazdów przede wszystkim dla tych osób, które chcą uniknąć wakacyjnego tłoku. Wiele osób planujących wczasy we wrześniu zastanawia się jaka jest pogoda we wrześniu w Splicie. Jaka jest średnia temperatura w Splicie we wrześniu? Czy w Splicie w Chorwacji we wrześniu jest ciepło? Sprawdźmy pogodę.

 
Czy wrzesień w splicie jest ciepły? Początek września – tak, ale pod koniec miesiąca zaczyna się już robić zdecydowanie chłodniej.
 
Z początkiem września średnia temperatura w Splicie wynosi 29 stopni Celsjusza, a z każdym tygodniem robi się chłodniej. Pod koniec września średnia w dzień to już tylko 24 stopnie Celsjusza.
 
Wieczory i noce wciąż jeszcze nie są chłodne. Z początkiem miesiąca września w Splicie można spodziewać się średnio nawet 19 stopni Celsjusza, a pod koniec średnia wynosi 15 stopni. Wciąż jest więc dosyć ciepło.

 
We wrześniu w Splicie w Chorwacji pogoda może przynieść nam już niewielkie opady deszczu.
 
Czy warto jechać do Splitu we wrześniu? Jeśli chcemy uniknąć tłumów ze szczytu sezonu i nie lubimy wielkich upałów takich jakie występują tu jeszcze w sierpniu to warto.
 
Jeśli szukamy wysokich temperatur i lepszej pogody to wrześniowy wyjazd do Splitu warto zaplanować na pierwszą połowę miesiąca.

 
Polecamy również: