Split pogoda październik. Jaka temperatura? Czy warto?

Split pogoda październik. Jaka temperatura? Czy warto?

Październik to miesiąc wypadający po szczycie sezonu turystycznego dlatego wiele osób szukających odpoczynku zastanawia się czy warto jechać do Splitu w październiku. Jaka jest pogoda w październiku w Splicie w Chorwacji? Czy w październiku jest ciepło w Splicie? Sprawdźmy średnie temperatury i pogodę.

 

Czy w październiku w Splicie jest dobra pogoda? Jeśli wybierzemy się z początku października do Splitu to możemy liczyć na ostatnie ciepłe dni w roku.
 
Z początkiem października średnia temperatura w Splicie to 24 stopnie Celsjusza ale z każdym tygodniem w mieście robi się chłodniej. Pod koniec miesiąca średnia temperatura wynosi już tylko 19 stopni Celsjusza.
 
Wieczory i noce bywają już chłodne. Z początkiem października średnio możemy spodziewać się 15 stopni w nocy, ale pod koniec miesiąca średnia spada już tylko do 11 stopni Celsjusza.
 
W październiku w Splicie możemy spotkać dni bez słońca i z opadami deszczu.
 
Czy warto jechać do Splitu w październiku? Jeśli planujemy wyjazd do Splitu po sezonie i decydującym czynnikiem jest pogoda to najlepiej wybrać się z początkiem października. Kolejne tygodnie miesiąca są już dość chłodnie.

 
Polecamy również: