Makarska pogoda grudzień. Jaka temperatura? Czy warto?

Grudzień w Polsce należy do tych miesięcy w których z wielką chęcią wyjeżdża się w cieplejsze miejsca. Wielu turystów zastanawia się czy Makarska w grudniu to dobre miejsce na wyjazd. Jaka jest pogoda w Makarska w grudniu? Jaka jest średnia temperatura na Riwierze Makarskiej w grudniu? Czy warto jechać?

 

Osoby, które szukają miejsca gwarantującego wysokie temperatury i pełnię słońca powinny w grudniu zainteresować się wyjazdem do innego kraju. Chorwacja i Makarska w grudniu to dość chłodne miejsce.
 
Średnia temperatura w Makarska z początkiem grudnia to 13 stopni Celsjusza. Wraz z kolejnymi tygodniami średnia spada najpierw do 12 stopni, a potem do 11 stopni w okolicy świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.
 

Wieczory, noce i poranki są zimne. Makarska w grudniu to też miejsce gdzie nie zobaczymy zbyt wiele słońca. Zdarzają się też opady. deszczu, a początek grudnia to najbardziej deszczowy okres w Makarska.
 
Podsumowanie: czy Makarska w grudniu jest ciepłym miejscem? Jest cieplej niż w Polsce ale jeśli szukamy ciepłego i słonecznego miejsca to wyjazd do Chorwacji w grudniu nie jest najlepszym pomysłem. Są lepsze miejsca na wczasy z gwarancją upałów i słońca.

 
Warto przeczytać również: