Kiedy kwitną krokusy w Zakopanem w Dolinie Chochołowskiej 2024?

Krokusy w Dolinie Chochołowskiej niedaleko Zakopanego każdego roku są wielką atrakcją turystyczną. Wiele osób zastanawia się kiedy kwitną krokusy w Tatrach w 2024 roku. Czy krokusy w Zakopanem już kwitną? Czy są już krokusy w Tatrach i w Dolinie Chochołowskiej 2023? Kiedy na krokusy? Czy są już krokusy w Dolinie Chochołowskiej? Czy jeszcze są krokusy?

 
Kiedy kwitną krokusy w Dolinie Chochołowskiej 2024? Okres kwitnienia krokusów to zwykle początek marca ale dotyczy to krokusów, które uprawiamy w naszych ogródkach lub tych, które kwitną na skwerach w miastach. Krokusy w Tatrach i w Dolinie Chochołowskiej kwitną później niż w miastach. Zwłaszcza w 2023 roku gdy śnieg utrzymywał się dłużej niż zwykle, a temperatury są niższe.
 
W górach jest chłodniej więc krokusy w Tatrach kwitną znacznie później. Wiele też zależy od tego czy w tatrzańskich dolinach niedaleko Zakopanego utrzymuje się śnieg czy nie. W połowie kwietnia w Dolinie Chochołowskiej nie ma jeszcze zbyt wielu krokusów i na okres Wielkanocy 2023 zapowiadane są kolejne opady śniegu.
 
By dowiedzieć się kiedy kwitną krokusy w Tatrach 2023 najlepiej śledzić oficjalną stronę schroniska górskiego PTTK i. Jana Pawła II w serwisie Facebook gdzie co kilka dni pojawiają się aktualne warunki i informacje czy już są krokusy i czy jeszcze są krokusy.
 
Podsumowanie: kiedy kwitną krokusy w Tatrach i Zakopanem 2024? Krokusów można spodziewać się w drugiej połowie kwietnia. Najlepiej śledzić oficjalne social media na których publikowane są aktualne zdjęcia informujące o tym czy są już krokusy w Dolinie Chochołowskiej 2023.

 
Polecamy również: