Czy w Holandii są legalne narkotyki? Czy legalne?

Czy w Holandii są legalne narkotyki? Czy legalne?

Holandia od wielu lat nieprzerwanie kojarzy się z narkomanami dlatego też wiele osób zastanawia się czy w Holandii są legalne narkotyki. Czy wolno legalnie używać narkotyków w Holandii? Czy są jakieś legalne twarde narkotyki w Holandii? Sprawdźmy to!

 

Z powodu szerokiego dostępu do substancji narkotycznych w Holandii wiele osób zastanawia się czy w Holandii narkotyki są legalne. Czy narkotyki są legalne w Holandii? Są powszechnie dostępne ale nie są w żadnym wypadku legalnie, a już na 100% nie są legalne narkotyki twarde.
 
W Holandii nie wolno posiadać, sprzedawać i produkować twardych narkotyków takich jak na przykład heroina, kokaina, amfetamina, ecstasy, GHB i inne.
 
Do kwestii miękkich narkotyków holenderskie służby podchodzą bardziej liberalnie. Tolerowana przez prawo jest sprzedaż narkotyków miękkich takich jak marihuana czy haszysz w specjalnie ku temu stworzonych placówkach ale warto pamiętać, że według litery prawa również miękkie narkotyki są nielegalne.
 
W Holandii można mieć ze sobą do 5 gramów narkotyków miękkich na własny użytek lub uprawiać w domu do pięciu krzaków konopi i nie spotkają nas za to żadne daleko idące surowe konsekwencje ale należy pamiętać, że jest to tylko tak zwana “polityka tolerancji”, a nie legalizacja narkotyków. Polityka tolerancji dotyczy jednak tylko narkotyków miękkich i nie wierzcie w informacje o tym, że można mieć na własny użytek niewielką ilość narkotyków twardych.
 
Podsumowanie: czy w Holandii narkotyki są legalne? Nie, w żadnym wypadku nie są aczkolwiek są szeroko dostępne, a liczba używających narkotyki jest całkiem wysoka.

 
Polecamy również: