Czy w Estonii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy w Estonii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Estonia nie kojarzy się zbytnio z wyjazdami na wakacje i jest odwiedzana przez niewielu Polaków dlatego osoby planujące wyjazd do Estonii często zastanawiają się czy w Estonii działa EKUZ. Czy EKUZ jest w Estonii? Czy do Estonii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne?

 
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to karta, która pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w podróży do krajów, które ją akceptują. Mając EKUZ możemy później zwrócić się o zwrot kosztów leczenia za granicą. Czy w Estonii działa EKUZ?
 
Tak, Estonia jest jednym z krajów w których Polacy mogą korzystać z publicznej opieki zdrowotnej posiadając kartę EKUZ. Czy do Estonii jest więc potrzebne ubezpieczenie turystyczne?
 
W wielu przypadkach wyjazdów wystarczy tylko posiadanie EKUZ ale należy podkreślić, że EKUZ to nie to samo co ubezpieczenie turystyczne.
 
W niektórych przypadkach, jeśli potrzebujemy na przykład ubezpieczenie NNW, OC lub OC sportowe albo ubezpieczenie bagażu warto pomyśleć o zakupie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Estonii.
 
Podsumowanie: czy w Estonii działa EKUZ? Tak, w Estonii karta EKUZ jest akceptowana.

 
Polecamy również: