Ile zarabiają w Tajlandii? Tajlandia średnie zarobki i minimalna

Ile zarabiają w Tajlandii? Tajlandia średnie zarobki i minimalna

Tajlandia jest krajem kojarzącym się z bardzo niskimi cenami dlatego też wiele osób zastanawia się jakie są zarobki w Tajlandii. Jaka jest pensja minimalna w Tajlandii? Ile się zarabia? Jakie są średnie zarobki w Tajlandii? Sprawdźmy na jaką wypłatę mogą liczyć mieszkańcy kraju.

 

Na początku warto sprawdzić jaka jest minimalna pensja w Tajlandii. Łatwo zgadnąć, że nie jest za wysoka. Od początku października 2022 czyli również na początku 2023 roku minimalna pensja w Tajlandii wynosi w najniższym wypadku 328 THB, a najwyższym wypadku 354 THB dziennie co w przeliczeniu na złotówki równa się kwocie 44,46 złotych.

 

Łatwo więc przeliczyć, że za 21 dni pracy w miesiącu minimalne wynagrodzenie w Tajlandii wyniesie od minimalnych 6888 THB do maksymalnych 7434 THB co w przeliczeniu na złotówki oznacza maksymalnie kwotę około 933 złotych.
 
Płaca minimalna to jedno, a średnie zarobki to drugie. Jaka jest średnia pensja w Tajlandii? Średnio zarabia się znacznie więcej niż wynosi płaca minimalna. W 2022 roku średnia wypłata wyniosła 14892.27 THB miesięcznie. Gdybyśmy przeliczyli to na złotówki dostalibyśmy kwotę w granicach 1870 złotych.
 
Podsumowanie: jaka jest minimalna pensja w Tajlandii? Pensja minimalna w Tajlandii wynosi od 328 do maksymalnie 354 THB za dzień pracy w zależności od prowincji.
 
Jaka jest średnia wypłata w Tajlandii? W 2022 roku średnia pensja wynosiła w granicach 14892.27 THB miesięcznie. Pensje w stolicy kraju czyli w Bangkoku są nieco wyższe niż średnia ogólnokrajowa.

 
Polecamy również: