Czy w Holandii jest zima? Jaka jest pogoda w Holandii?

Czy w Holandii jest zima? Jaka jest pogoda w Holandii?

Holandia nie kojarzy się z krajami do których jeździmy na wakacje w poszukiwaniu dobrej pogody. Klimat Holandii jest klimatem umiarkowanym, ewentualnie morskim. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy w Holandii jest zima. Czy w Holandii pada śnieg? Sprawdźmy jaka jest pogoda w Holandii.

 
Holenderski klimat nie należy do najcieplejszych ale ma to swoje dobre strony. Pogoda w Holandii bywa przygnębiająca ale dzięki temu nie ma tu zbyt ostrych zim. Czy jest zima w Holandii? Jaka jest pogoda wiosną, latem, jesienią i zimą?

Jeśli popatrzymy na średnią temperaturę dla Amsterdamu to średnia temperatura zamyka się w przedziale od 1 do 6 stopni Celsjusza, w lutym przedział to od 1 do 7 stopni.
 
Wiosna w Holandii w Amsterdamie to średnia w przedziale od 3 do 10 stopni Celsjusza, kwiecień to średnia w granicach od 5 do 15, a maj to od 8 do 18 stopni.
 
Latem zaczyna się robić cieplej ale nie jest przesadnie ciepło. Średnia w czerwcu to od 11 do 20 stopni, lipcu od 13 do 22 i tyle samo w sierpniu. Jesień w Holandii to od 11 do 19 stopni we wrześniu, d 8 do 15 stopni w październiku oraz od 4 do 10 stopni w listopadzie. Grudzień w Holandii to średnio od 2 do 7 stopni na plusie.
 
Czy oznacza to, że w Holandii nie ma zimy i nie ma śniegu? Nie. Śnieg spada w Holandii chociaż dość rzadko. Średnio opady śniegu występują dość rzadko i można spodziewać się ich w miesiącach od grudnia do lutego.
 
Jeśli już spadnie to śnieg nie utrzymuje się w Holandii na zbyt długi czas, a w dniach w których występują intensywne opady śniegu mogą wystąpić znaczne utrudnienia w poruszaniu się po drogach w Holandii. Holendrzy nie potrafią jeździć po śniegu i lodzie.

 
Polecamy również: