Czy Wielki Piątek w Niemczech jest wolny? Czy się pracuje?

Czy Wielki Piątek w Niemczech jest wolny? Czy się pracuje?

Wielkanoc dla wyznawców Kościoła katolickiego jest ważnym dniem ale w Polsce Wielki Piątek jest całkowicie normalnym dniem pracującym. Jak jest w innych krajach? Wiele osób zastanawia się czy Wielki Piątek w Niemczech jest wolny? Czy w Wielki Piątek w Niemczech się pracuje? Czy jest to niemiecki dzień wolny? Sprawdźmy to!

 
Według wierzeń Kościoła katolickiego, prawosławnego i protestantyzmu Wielki Piątek jest dniem upamiętniającym cierpienie i śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. W wielu miejscach na świecie jest to zwykły dzień pracujący. Jak jest w Niemczech?

 
Jeśli zastanawialiście się czy w Niemczech Wielki Piątek to dzień wolny od pracy to mamy dla Was odpowiedź. W Niemczech Wielki Piątek znany pod nazwą Karfreitag jest świętem narodowym czyli dniem całkowicie wolnym od pracy.

 
Wielkanoc w Niemczech to o jeden dzień świętowania więcej niż w Polsce. W Niemczech nie idzie się do pracy już w Wielki Piątek. Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy w Niemczech oraz w wielu kantonach w Szwajcarii. Nie jest za to dniem wolnym w Austrii, Luksemburgu ani we Włoszech.

 
Polecamy również: