Czy w Wigilię jeżdżą autobusy? Czy kursuje komunikacja miejska?

Czy w Wigilię jeżdżą autobusy? Czy kursuje komunikacja miejska?

Wigilia każdego roku to jeden z najbardziej wyjątkowych dni budzących też najwięcej wątpliwości jeśli chodzi o funkcjonowanie sklepów czy na przykład jazdę autobusów. Wiele osób zastanawia się czy w Wigilię kursują autobusy. Czy jeżdżą autobusy i komunikacja miejsca 24 grudnia? Sprawdźmy to!

 
Wigilia jest dniem wyjątkowym w czasie którego obowiązują na przykład pewne regulacje dotyczące handlu w godzinach późnego popołudnia i wieczora. Czy tak samo jest w przypadku jazdy autobusów i komunikacji miejskiej?
 
W Wigilię komunikacja miejska kursuje ale to według jakich rozkładów odbywają się kursy zależy już od przewoźnika. W większości miast autobusy kursują jak według rozkładu w dni powszednie ale w niektórych mogą kursować na przykład według rozkładu sobotniego lub świątecznego. W jeszcze innych miejscach część linii jeździ jak w dni powszednie, a część według zmienionych rozkładów. W jeszcze innych mogą być inne rozkłady jazdy na czas godzin przedpołudniowych, a inne w godzinach wieczornych.
 
W niektórych miastach niektóre mniej popularne linie mogą nie kursować w godzinach późnego popołudnia w Wigilię.
 
Można więc powiedzieć, że autobusy w Wigilię jeżdżą ale dokładny rozkład najlepiej sprawdzić na stronie przewoźnika z którego usług chcemy skorzystać. Rozkłady zwykle dostępne są na oficjalnych stronach przedsiębiorstw. Warto też śledzić aktualności publikowane przez poszczególnych przewoźników, by wiedzieć według jakich rozkładów kursuje komunikacja w Wigilie.

 
Polecamy również: