Czy Rumunia jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Strefa Schengen stała się ostatnio dość często wyszukiwanym hasłem. Wielu podróżnych planujących spokojne wakacje zastanawia się czy może polecieć do miejsca, które znajduje się poza nią dlatego też wiele osób sprawdza które kraje są w Schengen. Jeśli lecicie do Rumunii i zastanawiacie się czy Rumunia jest w Strefie Schengen to dziś sprawdźmy to!

 

Niedawno w internecie pojawiły się plotki o tym, że może zostać wprowadzona kwarantanna dla osób przyjeżdżających spoza Strefy Schengen do Polski, a dokładnie przylatujących bo jak wjedziecie sobie z kraju spoza Schengen do Polski przez terytorium kraju będącego w Schengen to nikt nie będzie mieć fizycznej możliwości sprawdzenia skąd tak właściwie jedziecie. Na szczęście okazało się, że kwarantanna przy przylocie nie będzie dotyczyć Polaków. Mimo to wiele osób odpaliło wyszukiwarki. Czy Rumunia jest w Schengen?

 
Wielu blogerów podróżniczych utożsamia członkostwo w Unii Europejskiej z byciem w Strefie Schengen. To oczywiście głupota. Unia Europejska to Unia Europejska, a Układ z Schengen to Układ z Schengen. Wśród krajów które są w Strefie Schengen znajdziemy państwa, które nie są członkami EU, a wśród tych które są w EU znajdziemy takie, które nie są w Schengen. Jak to jest w przypadku Rumunii?

 
Rumunia wstąpiła do EU razem z Bułgarią w 2007 roku. Czy Rumunia jest w strefie Schengen? Nie, podobnie jak Chorwacja czy Bułgaria, Rumunia nie jest w Strefie Schengen i nie przystąpiła do układu. Od dłuższego czasu kraj stara się wstąpić do Schengen ale na dzień dzisiejszy w Schengen nie jest.

 
Polecamy również: