Czy wibrator to grzech? Czy używanie wibratora jest grzechem?

Wiele osób stawia sobie pytanie czy wibrator to grzech. Czy użycie wibratora jest grzechem? Czy użycie wibratora z mężem to grzech? Czy można używać wibratora? Sprawdźmy to!

 
Wiele osób zastanawia się czy wibrator to grzech. Na początku warto podkreślić, że rozważania na temat czy wibrator to grzech to tylko kwestia dla członków Kościoła katolickiego lub innych wyznań. Osoby nie należące do Kościoła lub nie żyjące według jego nakazów nie muszą obawiać się tego czy wibrator to grzech.
 
Czy wibrator to grzech? Grzech to przekroczenie norm religijnych, a wibrator to to urządzenie służące do zagęszczania mieszanki betonowej. Nie jest więc grzechem. Wibrator to również wibrujące urządzenie służące do masturbacji. Samo w sobie jest tylko urządzeniem wykonanym z różnych materiałów i nie jest grzechem, czy jednak używanie wibratora to grzech?
 
Zależy do czego używamy wibratora! Jeśli używamy wibratora do masturbacji to popełniamy grzech ciężki i grożą nam wieczne męki piekielne jeśli przed śmiercią nie podejdziemy do sakramentu pokuty i pojednania.
 
Czy można używać wibratora z mężem? Tak, jeśli stosunek uprawiany jest w celach zgodnych z religią to można i nie jest to grzechem, ale tylko na kobiecie, a nie na mężu. Dla pewności jednak warto skonsultować sprawę z lokalnym imamem lub księdzem kościoła katolickiego lub innego kościoła, którego jest się członkiem.

 
Warto przeczytać również: