Jaka waluta w Tajlandii? Jakie pieniądze? Zabrać

Wyjazd na urlop do Tajlandii jest szansą na spełnienie najskrytszych marzeń o egzotycznej podróży. Nie jest to wycieczka tania, ale kierunek stałe się coraz bardziej popularny. Wiele osób jadących do Tajlandii zastanawia się jakie pieniądze są w Tajlandii. Jaka jest waluta w Tajlandii? Jakie pieniądze zabrać do Tajlandii?

 

Jeśli zastanawialiście się jakie pieniądze są w Tajlandii to odpowiedź na to pytanie brzmi: bat. Na szczęście tajlandzki bat nie jest czymś czego należy się obawiać. TO po prostu waluta o kodzie ISO THB. Tajlandzki bat dzieli się na 100 satangów.
 
W obiegu pozostają zarówno monety jak i banknoty. Dostępne są monety o nominałach 25 i 50 satangów oraz 1, 2, 5 i 10 batów oraz banknoty o nominałach 20, 50, 100, 500 i 1000 batów.
 
Ile kosztuje waluta Tajlandii i jaki jest jej kurs? Za 1 bata płaci się około 12 groszy. Jak wiadomo tajlandzki bat nie jest zbyt popularny w Polsce dlatego wiele osób zastanawia się jakie pieniądze zabrać do Tajlandii.
 
Czy do Tajlandii warto wziąć złotówki? Raczej nie. Najczęściej akceptowana waluta to dolary amerykańskie ale popularne są też funty brytyjskie oraz euro.
 
Podsumowanie: jakie pieniądze są w Tajlandii? Waluta w Tajlandii to bat.

 
Polecamy również: