Czy w Albanii są rekiny? Czy albańskie rekiny atakują ludzi?

Albania od niedawna staje się popularnym kierunkiem urlopowym ale wciąż nie każdy Polak miał okazję pojechać do Albanii. Ci którzy jeszcze tam nie byli często zastanawiają się czy w Albanii są rekiny. Czy rekiny w wodach Albanii są groźne dla człowieka? Czy rekiny w Albanii atakują ludzi?

 
Wiele osób wie już nad jakimi morzami leży Albania. Ciepłe wody Morza Jońskiego i Adriatyku są domem dla wielu gatunków rekinów. W pobliżu niewielkiego albańskiego wybrzeża żyje aż do 30 gatunków najróżniejszych rekinów ale większość z nich nie jest w żadnym stopniu groźna dla człowieka.
 
Jeśli wybieramy się do Albanii i mamy zamiar korzystać z uroków ciepłych wód morskich to oczywiście warto pamiętać o tym, że rekiny występują w wodach obydwu mórz, jednak nie ma co obawiać się ataków na ludzi.
 
Warto obserwować doniesienia lokalnych władz i w razie zamknięcia plaży z powodu dostrzeżenia rekinów kategorycznie stosować się do nakazów władz i zrezygnować z kąpieli. Jeśli natrafimy na rekina w czasie kąpieli to nawet jeśli jest to przedstawiciel względnie bezpiecznego gatunku to lepiej uważać i nie prowokować rekina

 
Polecamy również: