Czy na lotnisku jest drogo? Dlaczego na lotnisku jest drogo?

Czy na lotnisku jest drogo? Dlaczego na lotnisku jest drogo?

Ceny na lotniskach to temat który nieustannie powraca w rozmowach osób które latają samolotami. Wśród ludzi którzy rzadziej bywają na lotniskach nie brakuje takich którzy chcieliby wiedzieć czy na lotnisku jest tanio? Czy na lotnisku jest drogo? Jakie ceny na lotnisku 2023. Przychodzimy z pomocą wszystkim którzy chcą wiedzieć co opłaca się kupić na lotnisku.

 
Co warto kupić na lotnisku? Będąc na lotnisku na pewno warto pomyśleć o zakupie perfum i kosmetyków w dobrych cenach i innych rzeczach w sklepach bezcłowych. Zwłaszcza jeśli odbywamy lot z kraju znajdującego się poza Unią Europejską to warto sprawdzić również ceny alkoholu oraz papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Na lotnisku opłaca się więc kupować perfumy, wódkę i fajki, zwłaszcza w tanich krajach nie będących w Unii Europejskiej takich jak Azerbejdżan czy Gruzja.
 
Czy na lotnisku są wysokie ceny? Niestety tak. Poza wymienionymi wyżej wyjątkami na lotnisku zwykle drogo. Oczywiście nie wszystkie lotniska są tak drogie jak lotniska w Polsce ale generalnie jest drogo. A dlaczego na lotniskach jest tak drogo? Bo nie jest tanio. Ceny wynikają z wysokich marży które narzucają sklepy znajdujące się na lotnisku i czystej chęci zarobku.
 
Czy jedzenie na lotnisku jest tanie czy drogie? Czy restauracje na lotniskach są drogie czy tanie? Niestety, jeżeli chcemy zjeść coś na lotnisku, musimy liczyć się z wydatkiem wyższym niż w przypadku jedzenia w restauracji w tym samym mieście, które znajdują się poza lotniskiem. Restauracje na lotniskach to najczęściej miejsca gdzie jedzenie jest drogie.

 
Polecamy również: