Czy 1 listopada sklepy są otwarte? Czy czynne w piątek?

1 listopada czyli popularne Wszystkich Świętych to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków niezależnie od tego czy są osobami wierzącymi czy nie. Sprawdźmy więc czy dzisiaj sklepy są otwarte 1 listopada. Czy sklepy będą otwarte 1 listopada? Sprawdzamy.

 
1 listopada to tak zwane Wszystkich Świętych. Jedno z najważniejszych świąt kościoła katolickiego i dzień w którym wierni udają się na mszę świętą, a następnie zwyczajowo na groby swoich bliskich na cmentarz. W roku 2024, 1 listopada przypada na piątek.

Czy po mszy lub wspominaniu zmarłych można iść na zakupy? Czy piątek 1 listopada to dzień handlowy Czy sklepy są otwarte w Warszawie i Krakowie?
 
Niestety, mamy złe wiadomości. Piątek 1 listopada to ważne święto katolickie i dzień ustawowo wolny od pracy, a co za tym idzie, większość sklepów i punktów handlowych pozostanie zamknięta. Jest to związane ze świętem Wszystkich Świętych. Warto więc zrobić zakupy na wcześniejszy dzień lub skorzystać ze sklepów, które 1 listopada pozostaną otwarte czyli np. sklepów na stacjach benzynowych czy niewielkich sklepach osiedlowych.

Niestety 1 listopada 2024 wszystkie duże sklepy będą nieczynne. Czy sklepy będą czynne 2 listopada? Tak. Na szczęście zakupy będzie można zrobić 2 listopada.

 
Polecamy również: