Czy 2 maja można pracować w ogrodzie? Czy można koło domu?

2 maja jest w Polsce dniem dość specyficznym. Wypada między dwoma świętami więc wiele osób zastanawia się czy 2 maja można pracować. Czy 2 maja można pracować w ogórdku? Czy można kosić trawę? Czy można grabić albo pielić trawę?
 

2 maja wypada między świętem z komunistycznym rodowodem – 1 maja, a świętem upamiętniającym pierwszą w Polsce konstytucję 3 maja. 2 maja jest jednak zwykłym dniem, który – poza tym że znajduje się między dwoma dniami wolnego – jest zwykłym dniem pracującym.
 
2 maja to zwykły dzień – nie jest to święto państwowe, ani też ważne święto kościelne. Nie ma żadnych przepisów, które zakazują pracy w ogrodzie w dniu 2 maja. W swoim własnym ogrodzie można robić co się chce.
 
2 maja, tak jak i w każdy inny dzień niezależnie czy to święto czy nie, obowiązują takie same przepisy dotyczące pracy w ogrodzie czy hałasowania. Można więc robić wszystko tylko z głową. Nikt nie powinien kosić trawy o 5 rano albo o 22:00 wieczorem ale w ciągu dnia można pracować w ogródku albo remontować tak, jak tylko ma się na to ochotę. Nawet 2 maja.

 
Polecamy również: