Winiety Bułgaria 2023 – ceny, gdzie kupić? Czy online?

Wyjazd własnym samochodem do Bułgarii to podróżnicze marzenie tysięcy Polaków. Wielu osobom uda się je spełnić w 2023 roku! Kierowcy wybierający się samochodem do Bułgarii zastanawiają się ile kosztują winiety w Bułgarii 2023. Jaka jest cena winiety w Bułgarii? Ile kosztują? Jaki jest cennik winiet na Bułgarię 2023? Sprawdźmy winiety Bułgaria 2023!

 


Ile kosztują winiety Bułgaria 2023

Cena winiety w Bułgarii w 2023 roku zależy od tego na jak długo chcemy kupić winietę oraz dla jakiego typu pojazdu mamy zamiar ją kupić. Ile kosztują winiety dla samochodów osobowych? Wszystko zależy od okresu ważności.
 
Ile kosztuje weekendowa winieta w Bułgarii? Cena winiety na weekend to 9 BGN czyli w przeliczeniu na złotówki około 22 zł.
 
Ile kosztuje tygodniowa winieta w Bułgarii? Cena winiety na tydzień to 13 BGN czyli w przeliczeniu na złotówki około 31 zł.
 
Ile kosztuje miesięczna winieta w Bułgarii? Cena winiety na miesiąc to 27 BGN czyli w przeliczeniu na złotówki około 65 zł.
 
Ile kosztuje kwartalna winieta w Bułgarii? Cena winiety na kwartał to 48 BGN czyli w przeliczeniu na złotówki około 116 zł.
 
Ile kosztuje roczna winieta w Bułgarii? Cena winiety na rok to 89 BGN czyli w przeliczeniu na złotówki około 214 zł.
 
Ceny winiet dla pozostałych rodzajów samochodów takich jak busy czy auta z przyczepą są dostępne na oficjalnej stronie na której można kupić winiety do Bułgarii.

 


Gdzie kupić winiety Bułgaria 2023?

Bułgarskie winiety można kupić przez internet w elektronicznej formie i najwygodniej je kupić przez internet. Niestety w internecie aż roi się od firm, które przy zakupie winiety do Bułgarii naliczają sobie dodatkowe koszta. Winiety do Bułgarii należy kupić kupować na oficjalnych autoryzowanych stronach na których koszt winiety jest najniższy.
 
Jaka jest oficjalna strona na zakup winiety do Bułgarii? W Bułgarii sprzedażą winiet zajmuje się Agencja Infrastruktury Drogowej (API) api.bg oraz dwie strony autoryzowane przez rząd: vinetki.bg oraz kiedyś również epay.bg.
 
Oficjalną sprzedaż winiet do Bułgarii prowadzi też bułgarski operator telefonii komórkowej A1. Winiety do Bułgarii można kupić w Bułgarii również w samoobsługowych terminalach, na przejściach granicznych, na stacjach benzynowych koncernów Łukoil oraz OMV, a także w kasach na autostradach lub na poczcie.

 


Ile wynosi mandat za brak winiety? Kara za brak winiety Bułgaria?

Kara za brak winiety w Bułgarii rozpoczyna się od 300 BGN czyli około 722 złotych.

 
Polecamy również: