Czy można iść do kościoła po alkoholu? Czy wolno po piwie?

Dla wielu Polaków weekendową rozrywką jest spożywanie napojów o wysokiej zawartości C2H5OH. Nie po każdym sobotnim wieczorze, którego gwiazdą jest alkohol etylowy udaje się wytrzeźwieć jego degustatorom dlatego też wielu Polaków zastanawia się czy można iść do kościoła po spożyciu alkoholu? Czy wolno iść na mszę po pijanemu? Czy można iść na mszę po piwie? Czy bycie pijanym w kościele to grzech? Sprawdźmy to!

 

W Starym Testamencie czytamy słowa Pana wypowiedziane do Aarona: Kiedy będziecie wchodzić do Namiotu Spotkania, ty i synowie twoi, nie będziecie pić wina ani sycery, abyście nie pomarli! To jest ustawa wieczysta dla wszystkich waszych pokoleń.
 
Chrześcijanie nie powinni ulegać nałogom ale praktyka pokazuje, że wielu wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce wybiera się na mszę po spożyciu alkoholu. Czy jest to grzech? Czy wolno iść do kościoła po pijanemu?
 
Musimy pamiętać, że już samo w sobie pijaństwo jest grzechem, a więc jest to grzech niezależnie od tego czy idziemy na mszę czy nie!
 
Czym innym jest wypicie niewielkiej ilości alkoholu, a czym innym upicie się! Stan upojenia alkoholowego nie jest stanem w którym można w sposób godny i sprawiedliwy wielbić Boga.

 
Warto przeczytać również: